Porovnejte výkon (116 HP vs 276 HP), kufr a cenu (556 800 Kč vs 2 000 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Toyota Aygo nebo Mercedes VLE?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
Toyota Aygo má značně výhodu v ceně – začíná od 556 800 Kč , zatímco Mercedes VLE je dostupný od 2 000 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 443 407 Kč.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Mercedes VLE značně výhodu – nabízí 276 HP místo 116 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 160 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Toyota Aygo mírně navrch – sprint zvládne za 9,2 s, zatímco Mercedes VLE potřebuje 9,5 s. Je tedy přibližně o 0,3 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes VLE táhne značně silněji a nabízí 400 Nm místo 120 Nm. Rozdíl činí přibližně 280 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Počet sedadel: Mercedes VLE nabízí více míst k sezení – 7 vs 4.
U pohotovostní hmotnosti je Toyota Aygo podstatně lehčí – 1 090 kg oproti 2 900 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 1 810 kg.
U objemu kufru má Mercedes VLE zásadně více místa – 795 L oproti 231 L. Rozdíl činí přibližně 564 L.
Také u užitečného zatížení má Mercedes VLE zásadně navrch – 711 kg oproti 420 kg. Rozdíl činí přibližně 291 kg.
Mercedes VLE vítězí těsně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Aygo je kompaktní městské auto, které vyniká obratností a snadným parkováním. Je to spolehlivá a úsporná volba pro každodenní dojíždění s příjemným designem a praktickou výbavou.
Všechny informaceThe Mercedes VLE is a spacious and versatile people carrier that pairs a calm, refined ride with a premium-feeling interior. It’s tailored for family and executive use, offering comfortable seating and practical versatility for everyday journeys.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
556 800 - 718 800 Kč
|
Cena
2 000 200 - 2 723 500 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
3,7 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
18,6 - 20,2 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
657 - 707 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
85 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
Bus
|
|
Počet sedadel
4
|
Počet sedadel
5 - 7
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 090 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 900 - 3 161 kg
|
|
Objem kufru
231 L
|
Objem kufru
795 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 740 mm
|
Šířka
1 999 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
420 kg
|
Užitečné zatížení
497 - 711 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Plný hybrid
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
CVT převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
116 HP
|
Výkon HP
276 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
9,2 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
9,5 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
120 Nm
|
Točivý moment
400 Nm
|
|
Počet válců
3
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
85 kW
|
Výkon kW
203 kW
|
|
Objem motoru
1 490 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
B
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Toyota
|
Značka
Mercedes-Benz
|