VS

Toyota C-HR vs Citroen C5 Aircross ve srovnání

Porovnejte výkon (223 HP vs 225 HP), kufr a cenu (860 600 Kč vs 860 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Toyota C-HR nebo Citroen C5 Aircross?

Toyota C-HR vs Citroen C5 Aircross: nejdůležitější rozdíly

Toyota C-HR

4,9 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • trochu úspornější
  • o něco rychlejší z 0 na 100 km/h
  • minimálně lehčí
Všechny informace

Citroen C5 Aircross

3,9 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • trochu vyšší výkon
  • zásadně delší dojezd
  • viditelně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

C-HR

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

V ceně jsou oba modely na stejné úrovni – oba začínají od 860 600 Kč .

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Toyota C-HR si vystačí s 2,3 L/100km a je tak trochu úspornější než Citroen C5 Aircross s 2,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,2 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Citroen C5 Aircross zásadně více: ujede až 520 km, tedy přibližně o 454 km více než Toyota C-HR.

C5 Aircross

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruCitroen C5 Aircross trochu výhodu – nabízí 225 HP místo 223 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 2 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Toyota C-HR o něco navrch – sprint zvládne za 7,4 s, zatímco Citroen C5 Aircross potřebuje 8,3 s. Je tedy přibližně o 0,9 s rychlejší.

C-HR

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Toyota C-HR minimálně lehčí – 1 505 kg oproti 1 629 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 124 kg.

U objemu kufruCitroen C5 Aircross viditelně více místa – 565 L oproti 447 L. Rozdíl činí přibližně 118 L.

Také u užitečného zatíženíCitroen C5 Aircross mírně navrch – 471 kg oproti 425 kg. Rozdíl činí přibližně 46 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Citroen C5 Aircross překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 860 600 Kč
C5 Aircross

Citroen C5 Aircross

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Elektro, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 145 - 225 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,5 - 5,4 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 17 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 81 - 520 km
Toyota C-HR
Citroen C5 Aircross

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Toyota C-HR

Toyota C‑HR je výrazné crossoverové auto s odvážným designem a kultivovaným jízdním projevem. V interiéru nabízí příjemné materiály a praktické uspořádání, které ocení řidiči hledající styl bez kompromisů na komfortu.

Všechny informace

Citroen C5 Aircross

Citroën C5 Aircross nabídne pohodlný a uhlazený podvozek, který promění každodenní cestování v klidnou a komfortní zkušenost. Prostorný a prakticky řešený interiér s promyšlenými úložnými prostory z něj dělá výbornou volbu pro rodiny i aktivní uživatele.

Všechny informace
Toyota C-HR
Citroen C5 Aircross

Náklady a spotřeba

Cena
860 600 - 1 265 700 Kč
Cena
860 600 - 1 270 000 Kč
Spotřeba l/100 km
2,3 - 5,1 L/100km
Spotřeba l/100 km
2,5 - 5,4 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
17 kWh/100km
Elektrický dojezd
66 km
Elektrický dojezd
81 - 520 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
52 - 116 g/km
co2
0 - 121 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 505 - 1 755 kg
Pohotovostní hmotnost
1 629 - 2 184 kg
Objem kufru
350 - 447 L
Objem kufru
565 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 832 mm
Šířka
1 870 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
375 - 425 kg
Užitečné zatížení
446 - 471 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín MHEV, Elektro, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
CVT převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
140 - 223 HP
Výkon HP
145 - 225 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,4 - 9,9 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,3 - 11,2 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
-
Točivý moment
230 - 300 Nm
Počet válců
4
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
103 - 164 kW
Výkon kW
107 - 165 kW
Objem motoru
1 798 - 1 987 cm3
Objem motoru
1 199 - 1 598 cm3

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
C, D, B
Třída účinnosti CO2
D, A, B
Značka
Toyota
Značka
Citroen
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.