Porovnejte výkon (178 HP vs 169 HP), kufr a cenu (844 100 Kč vs 1 182 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Toyota Corolla nebo Subaru Outback?
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
Toyota Corolla má výrazně výhodu v ceně – začíná od 844 100 Kč , zatímco Subaru Outback je dostupný od 1 182 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 338 002 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Toyota Corolla si vystačí s 4,4 L/100km a je tak podstatně úspornější než Subaru Outback s 8,6 L/100km. Rozdíl je přibližně 4,2 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Toyota Corolla mírně výhodu – nabízí 178 HP místo 169 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 9 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Toyota Corolla viditelně navrch – sprint zvládne za 7,5 s, zatímco Subaru Outback potřebuje 10,2 s. Je tedy přibližně o 2,7 s rychlejší.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Toyota Corolla spíše lehčí – 1 420 kg oproti 1 643 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 223 kg.
U objemu kufru má Subaru Outback znatelně více místa – 561 L oproti 361 L. Rozdíl činí přibližně 200 L.
Také u užitečného zatížení má Subaru Outback spíše navrch – 557 kg oproti 450 kg. Rozdíl činí přibližně 107 kg.
Toyota Corolla tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Toyota Corolla je spolehlivé a nenáročné rodinné auto, které vsází na praktičnost, pohodlí a nízké provozní náklady. Hodí se jak na každodenní dojíždění, tak pro řidiče, kteří chtějí jistotu dlouhodobého provozu a stabilní zůstatkovou hodnotu.
Všechny informaceSubaru, často zmiňované prostě jako Subaru nebo podle konkrétních modelů jako Forester či Outback, je značka, která klade důraz na spolehlivost a jistotu za volantem. Hodí se pro řidiče, kteří hledají praktičnost, stabilitu a pohodlí při každodenním i víkendovém ježdění.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
844 100 - 1 031 500 Kč
|
Cena
1 182 100 - 1 311 200 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
4,4 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
8,6 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
100 g/km
|
co2
193 g/km
|
|
Objem nádrže
43 L
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Hatchback
|
Karoserie
Kombi
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
5
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 420 - 1 460 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 643 - 1 676 kg
|
|
Objem kufru
313 - 361 L
|
Objem kufru
561 L
|
|
Délka
4 370 mm
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 790 mm
|
Šířka
1 875 mm
|
|
Výška
1 435 mm
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
1 004 - 1 052 L
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
400 - 450 kg
|
Užitečné zatížení
524 - 557 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Plný hybrid
|
Typ motoru
Benzín
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
CVT převodovka
|
Detail převodovky
CVT převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
140 - 178 HP
|
Výkon HP
169 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,5 - 9,2 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
10,2 s
|
|
Max. rychlost
180 km/h
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
-
|
Točivý moment
252 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
103 - 131 kW
|
Výkon kW
124 kW
|
|
Objem motoru
1 798 - 1 987 cm3
|
Objem motoru
2 498 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2024
|
|
Třída účinnosti CO2
C
|
Třída účinnosti CO2
G
|
|
Značka
Toyota
|
Značka
Subaru
|