VS

Toyota RAV4 vs Aston Martin DBX ve srovnání

Porovnejte výkon (309 HP vs 727 HP), kufr a cenu (1 113 800 Kč vs 4 987 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Toyota RAV4 nebo Aston Martin DBX?

Toyota RAV4 vs Aston Martin DBX: nejdůležitější rozdíly

Toyota RAV4

4,8 (8 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • podstatně úspornější
  • zásadně lehčí
  • mírně větší kufr
Všechny informace

Aston Martin DBX

  • značně vyšší výkon
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

RAV4

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Toyota RAV4zásadně výhodu v ceně – začíná od 1 113 800 Kč , zatímco Aston Martin DBX je dostupný od 4 987 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 3 873 982 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Toyota RAV4 si vystačí s 1,3 L/100km a je tak podstatně úspornější než Aston Martin DBX s 14,2 L/100km. Rozdíl je přibližně 12,9 L/100km na 100 km.

DBX

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruAston Martin DBX značně výhodu – nabízí 727 HP místo 309 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 418 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Aston Martin DBX výrazně navrch – sprint zvládne za 3,3 s, zatímco Toyota RAV4 potřebuje 5,8 s. Je tedy přibližně o 2,5 s rychlejší.

RAV4

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Toyota RAV4 zásadně lehčí – 1 655 kg oproti 2 320 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 665 kg.

U objemu kufruToyota RAV4 mírně více místa – 514 L oproti 491 L. Rozdíl činí přibližně 23 L.

Také u užitečného zatíženíAston Martin DBX o něco navrch – 710 kg oproti 610 kg. Rozdíl činí přibližně 100 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Toyota RAV4 tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 113 800 Kč
RAV4

Toyota RAV4

  • Typ motoru : Plný hybrid, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 185 - 309 HP
  • Spotřeba l/100 km : 1,3 - 5,3 L/100km
  • Elektrický dojezd : 133 - 137 km
Toyota RAV4
Aston Martin DBX

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Toyota RAV4

RAV4 je praktické a spolehlivé SUV, které kombinuje pohodlné každodenní ježdění s jistou praktičností pro delší výlety. Díky prostornému interiéru a vyrovnaným jízdním vlastnostem je oblíbenou volbou pro rodiny i řidiče hledající všestranné a nenáročné auto.

Všechny informace

Aston Martin DBX

With the DBX, Aston Martin has wrapped its trademark sports-car drama into a high-riding package that looks like it could sprint off the driveway and into a gala, while the cabin pampers occupants with handcrafted leather and theatrical attention to detail. Behind the wheel it feels like a grand tourer that learned how to tackle country roads, serving up surprising agility for such a stately presence and keeping rivals honest with its rarefied blend of performance and luxury.

Všechny informace
Toyota RAV4
Aston Martin DBX

Náklady a spotřeba

Cena
1 113 800 - 1 599 900 Kč
Cena
4 987 700 - 6 304 500 Kč
Spotřeba l/100 km
1,3 - 5,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
14,2 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
133 - 137 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
30 - 121 g/km
co2
323 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 655 - 1 960 kg
Pohotovostní hmotnost
2 320 kg
Objem kufru
446 - 514 L
Objem kufru
491 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 880 mm
Šířka
1 998 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
515 - 610 kg
Užitečné zatížení
710 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
CVT převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
185 - 309 HP
Výkon HP
707 - 727 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,8 - 8 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
-
Točivý moment
900 Nm
Počet válců
4
Počet válců
8
Výkon kW
136 - 227 kW
Výkon kW
520 - 535 kW
Objem motoru
2 487 cm3
Objem motoru
3 982 cm3

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2 022 - 2 025
Třída účinnosti CO2
C, D, B
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Toyota
Značka
Aston Martin
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.