VS

Toyota RAV4 vs Land Rover Range Rover Evoque ve srovnání

Porovnejte výkon (309 HP vs 269 HP), kufr a cenu (1 113 800 Kč vs 1 278 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Toyota RAV4 nebo Land Rover Range Rover Evoque?

Toyota RAV4 vs Land Rover Range Rover Evoque: nejdůležitější rozdíly

Toyota RAV4

4,8 (8 Hodnocení)
ohodnotit
  • spíše levnější
  • o něco vyšší výkon
  • zásadně úspornější
  • značně delší dojezd
  • znatelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • trochu lehčí
  • minimálně větší kufr
Všechny informace

Land Rover Range Rover Evoque

1,4 (2 Hodnocení)
ohodnotit
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

RAV4

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Toyota RAV4spíše výhodu v ceně – začíná od 1 113 800 Kč , zatímco Land Rover Range Rover Evoque je dostupný od 1 278 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 164 823 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Toyota RAV4 si vystačí s 1,3 L/100km a je tak zásadně úspornější než Land Rover Range Rover Evoque s 3,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,4 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Toyota RAV4 značně více: ujede až 137 km, tedy přibližně o 70 km více než Land Rover Range Rover Evoque.

Range Rover Evoque

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruToyota RAV4 o něco výhodu – nabízí 309 HP místo 269 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 40 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Toyota RAV4 znatelně navrch – sprint zvládne za 5,8 s, zatímco Land Rover Range Rover Evoque potřebuje 7,2 s. Je tedy přibližně o 1,4 s rychlejší.

RAV4

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Toyota RAV4 trochu lehčí – 1 655 kg oproti 1 792 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 137 kg.

U objemu kufruToyota RAV4 minimálně více místa – 514 L oproti 472 L. Rozdíl činí přibližně 42 L.

Také u užitečného zatíženíToyota RAV4 minimálně navrch – 610 kg oproti 600 kg. Rozdíl činí přibližně 10 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Toyota RAV4 překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 113 800 Kč
RAV4

Toyota RAV4

  • Typ motoru : Plný hybrid, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 185 - 309 HP
  • Spotřeba l/100 km : 1,3 - 5,3 L/100km
  • Elektrický dojezd : 133 - 137 km
Toyota RAV4
Land Rover Range Rover Evoque

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Toyota RAV4

RAV4 je praktické a spolehlivé SUV, které kombinuje pohodlné každodenní ježdění s jistou praktičností pro delší výlety. Díky prostornému interiéru a vyrovnaným jízdním vlastnostem je oblíbenou volbou pro rodiny i řidiče hledající všestranné a nenáročné auto.

Všechny informace

Land Rover Range Rover Evoque

Land Rover je synonymem pro robustní a schopné terénní vozy, které kombinují luxusní interiér s odolností mimo asfaltové cesty. Je to značka oblíbená u lidí, kteří chtějí komfort na silnici i jistotu v náročném terénu.

Všechny informace
Toyota RAV4
Land Rover Range Rover Evoque

Náklady a spotřeba

Cena
1 113 800 - 1 599 900 Kč
Cena
1 278 600 - 1 914 100 Kč
Spotřeba l/100 km
1,3 - 5,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
3,7 - 7,8 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
133 - 137 km
Elektrický dojezd
60 - 67 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
30 - 121 g/km
co2
85 - 177 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 655 - 1 960 kg
Pohotovostní hmotnost
1 792 - 2 157 kg
Objem kufru
446 - 514 L
Objem kufru
472 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 880 mm
Šířka
1 900 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
515 - 610 kg
Užitečné zatížení
503 - 600 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
CVT převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
185 - 309 HP
Výkon HP
160 - 269 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,8 - 8 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,2 - 10,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
-
Točivý moment
260 - 540 Nm
Počet válců
4
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
136 - 227 kW
Výkon kW
118 - 198 kW
Objem motoru
2 487 cm3
Objem motoru
1 498 - 1 998 cm3

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
C, D, B
Třída účinnosti CO2
G, F, B
Značka
Toyota
Značka
Land Rover
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.