VS

VinFast VF 6 vs Hongqi EH7 ve srovnání

Porovnejte výkon (204 HP vs 343 HP), kufr a cenu (885 900 Kč vs 1 468 300 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - VinFast VF 6 nebo Hongqi EH7?

VinFast VF 6 vs Hongqi EH7: nejdůležitější rozdíly

VinFast VF 6

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • výrazně větší kufr
Všechny informace

Hongqi EH7

  • zásadně vyšší výkon
  • spíše úspornější
  • viditelně delší dojezd
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

VF 6

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

VinFast VF 6značně výhodu v ceně – začíná od 885 900 Kč , zatímco Hongqi EH7 je dostupný od 1 468 300 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 582 452 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Hongqi EH7: s hodnotou 16,7 kWh/100km je spíše efektivnější než VinFast VF 6 s 19,5 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 2,8 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Hongqi EH7 viditelně více: ujede až 655 km, tedy přibližně o 245 km více než VinFast VF 6.

EH7

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruHongqi EH7 zásadně výhodu – nabízí 343 HP místo 204 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 139 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Hongqi EH7 podstatně navrch – sprint zvládne za 5,8 s, zatímco VinFast VF 6 potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 3,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Hongqi EH7 táhne jasně silněji a nabízí 450 Nm místo 310 Nm. Rozdíl činí přibližně 140 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U objemu kufruVinFast VF 6 výrazně více místa – 350 L oproti 0 L. Rozdíl činí přibližně 350 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

Hongqi EH7 přesvědčuje v nejdůležitějších disciplínách v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

1 468 345 Kč
EH7

Hongqi EH7

  • Typ motoru Elektro
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon zadních kol
  • Výkon HP 343 HP
  • Spotřeba kWh/100 km 16,7 kWh/100km
  • Elektrický dojezd 655 km
VinFast VF 6
Hongqi EH7

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

VinFast VF 6

VinFast VF 6 působí jako kompaktní a moderní elektromobil navržený především pro městské ježdění, s čistými liniemi a praktickým, přehledným interiérem. Je to vhodná volba pro řidiče hledající pohodlné a úsporné každodenní auto s důrazem na jednoduchost a moderní výbavu.

Všechny informace

Hongqi EH7

Hongqi EH7 je čínský prémiový elektromobil, který zaujme výrazným designem a důrazem na komfort i moderní technologie. Interiér působí luxusně a nabízí pokročilá multimédia a asistenční systémy, díky čemuž je atraktivní volbou pro ty, kdo hledají alternativu k tradičním prémiovým značkám.

Všechny informace
VinFast VF 6
Hongqi EH7

Náklady a spotřeba

Cena
885 900 - 987 200 Kč
Cena
1 468 300 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
19,5 - 20,4 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
16,7 kWh/100km
Elektrický dojezd
379 - 410 km
Elektrický dojezd
655 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Sedan
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 970 - 2 035 kg
Pohotovostní hmotnost
-
Objem kufru
350 L
Objem kufru
0 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 820 mm
Šířka
1 915 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
432 - 438 kg
Užitečné zatížení
-

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
177 - 204 HP
Výkon HP
343 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 10,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
250 - 310 Nm
Točivý moment
450 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
130 - 150 kW
Výkon kW
253 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
VinFast
Značka
Hongqi
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.