VS

Volvo S90 vs Lynk & Co 01 ve srovnání

Porovnejte výkon (455 HP vs 280 HP), kufr a cenu (1 838 100 Kč vs 1 088 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Volvo S90 nebo Lynk & Co 01?

Volvo S90 vs Lynk & Co 01: nejdůležitější rozdíly

Volvo S90

  • jasně vyšší výkon
  • lehce úspornější
  • lehce delší dojezd
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • mírně lehčí
Všechny informace

Lynk & Co 01

4,8 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • trochu větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

S90

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Lynk & Co 01výrazně výhodu v ceně – začíná od 1 088 600 Kč , zatímco Volvo S90 je dostupný od 1 838 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 749 554 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Volvo S90 si vystačí s 0,8 L/100km a je tak lehce úspornější než Lynk & Co 01 s 0,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,1 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Volvo S90 lehce více: ujede až 89 km, tedy přibližně o 14 km více než Lynk & Co 01.

01

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruVolvo S90 jasně výhodu – nabízí 455 HP místo 280 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 175 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Volvo S90 značně navrch – sprint zvládne za 4,7 s, zatímco Lynk & Co 01 potřebuje 7,7 s. Je tedy přibližně o 3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Volvo S90 táhne viditelně silněji a nabízí 709 Nm místo 535 Nm. Rozdíl činí přibližně 174 Nm.

S90

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Volvo S90 mírně lehčí – 1 912 kg oproti 1 935 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 23 kg.

U objemu kufruLynk & Co 01 trochu více místa – 466 L oproti 453 L. Rozdíl činí přibližně 13 L.

Také u užitečného zatíženíVolvo S90 spíše navrch – 518 kg oproti 415 kg. Rozdíl činí přibližně 103 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Volvo S90 je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 838 100 Kč
S90

Volvo S90

  • Typ motoru : Diesel MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 235 - 455 HP
  • Spotřeba l/100 km : 0,8 - 5,7 L/100km
  • Elektrický dojezd : 89 km
Volvo S90
Lynk & Co 01

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Volvo S90

The Volvo S90 is a composed, elegant luxury sedan that dresses Scandinavian restraint in a quietly imposing package. It prioritises serene highway manners and a calm, tech‑savvy cabin, making it a car that suggests you deserve the nicer things in life without ever raising its voice.

Všechny informace

Lynk & Co 01

Lynk & Co 01 působí výrazně a moderně, s důrazem na pohodlný interiér a praktičnost pro každodenní použití. Důraz na konektivitu a flexibilní možnosti vlastnictví nebo sdílení z něj dělají atraktivní volbu pro ty, kteří chtějí moderní, snadno dostupné řešení mobility.

Všechny informace
Volvo S90
Lynk & Co 01

Náklady a spotřeba

Cena
1 838 100 - 2 081 200 Kč
Cena
1 088 600 - 1 189 800 Kč
Spotřeba l/100 km
0,8 - 5,7 L/100km
Spotřeba l/100 km
0,9 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
89 km
Elektrický dojezd
75 km
Kapacita baterie
14,7 kWh
Kapacita baterie
-
co2
17 - 149 g/km
co2
20 g/km
Objem nádrže
60 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Sedan
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
4
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 912 - 2 119 kg
Pohotovostní hmotnost
1 935 kg
Objem kufru
431 - 453 L
Objem kufru
466 L
Délka
4 969 mm
Délka
-
Šířka
1 879 mm
Šířka
1 860 mm
Výška
1 440 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
451 - 518 kg
Užitečné zatížení
415 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
235 - 455 HP
Výkon HP
280 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,7 - 7 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,7 s
Max. rychlost
180 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
480 - 709 Nm
Točivý moment
535 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4
Výkon kW
173 - 335 kW
Výkon kW
206 kW
Objem motoru
1 969 cm3
Objem motoru
1 499 cm3

Obecné

Modelový rok
2 022 - 2 024
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
E, B
Třída účinnosti CO2
B
Značka
Volvo
Značka
Lynk & Co
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.