Porovnejte výkon (406 HP vs 299 HP), kufr a cenu (1 721 400 Kč vs 1 139 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Volvo XC60 nebo MG MGS9?
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
MG MGS9 má značně výhodu v ceně – začíná od 1 139 100 Kč , zatímco Volvo XC60 je dostupný od 1 721 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 582 325 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Volvo XC60 si vystačí s 1,6 L/100km a je tak zásadně úspornější než MG MGS9 s 2,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,8 L/100km na 100 km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje MG MGS9 jasně více: ujede až 100 km, tedy přibližně o 21 km více než Volvo XC60.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Volvo XC60 výrazněji výhodu – nabízí 406 HP místo 299 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 107 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Volvo XC60 značně navrch – sprint zvládne za 4,9 s, zatímco MG MGS9 potřebuje 9,6 s. Je tedy přibližně o 4,7 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Volvo XC60 táhne podstatně silněji a nabízí 669 Nm místo 390 Nm. Rozdíl činí přibližně 279 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Počet sedadel: MG MGS9 nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.
U pohotovostní hmotnosti je Volvo XC60 mírně lehčí – 2 150 kg oproti 2 160 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 10 kg.
Také u užitečného zatížení má MG MGS9 trochu navrch – 557 kg oproti 510 kg. Rozdíl činí přibližně 47 kg.
Volvo XC60 je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Volvo XC60 nabízí vyváženou kombinaci skandinávské elegance a praktické univerzálnosti, díky čemuž působí uhlazeně jak ve městě, tak na delších cestách. Interiér je komfortní a dobře zpracovaný, s důrazem na bezpečnost a intuitivní ovládání.
Všechny informaceThe MG MGS9 presents itself as a stylish, value-focused flagship SUV with a roomy, well-equipped cabin and contemporary infotainment. It balances a comfortable ride with engaging handling, making it a compelling choice for buyers seeking a feature-rich alternative to established rivals.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 721 400 - 2 108 800 Kč
|
Cena
1 139 100 - 1 235 300 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
1,6 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
2,4 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
79 km
|
Elektrický dojezd
100 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
59 g/km
|
co2
54 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
7
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 150 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 160 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
332 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 902 mm
|
Šířka
1 967 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
510 kg
|
Užitečné zatížení
557 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Plug-in hybrid
|
Typ motoru
Plug-in hybrid
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
335 - 406 HP
|
Výkon HP
299 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
4,9 - 5,7 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
9,6 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
589 - 669 Nm
|
Točivý moment
390 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
247 - 299 kW
|
Výkon kW
220 kW
|
|
Objem motoru
1 969 cm3
|
Objem motoru
1 496 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2026
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
B
|
Třída účinnosti CO2
B
|
|
Značka
Volvo
|
Značka
MG
|