VS

VW ID.3 vs Lynk & Co 02 ve srovnání

Porovnejte výkon (231 HP vs 272 HP), kufr a cenu (860 700 Kč vs 911 300 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - VW ID.3 nebo Lynk & Co 02?

VW ID.3 vs Lynk & Co 02: nejdůležitější rozdíly

VW ID.3

4,8 (6 Hodnocení)
ohodnotit
  • minimálně levnější
  • výrazněji úspornější
  • jasně delší dojezd
  • minimálně lehčí
Všechny informace

Lynk & Co 02

4,8 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • spíše vyšší výkon
  • znatelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • trochu větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

ID.3

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

VW ID.3minimálně výhodu v ceně – začíná od 860 700 Kč , zatímco Lynk & Co 02 je dostupný od 911 300 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 50 637 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu VW ID.3: s hodnotou 13,9 kWh/100km je výrazněji efektivnější než Lynk & Co 02 s 17,1 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 3,2 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje VW ID.3 jasně více: ujede až 629 km, tedy přibližně o 184 km více než Lynk & Co 02.

02

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruLynk & Co 02 spíše výhodu – nabízí 272 HP místo 231 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 41 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Lynk & Co 02 znatelně navrch – sprint zvládne za 5,5 s, zatímco VW ID.3 potřebuje 7,1 s. Je tedy přibližně o 1,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW ID.3 táhne mírně silněji a nabízí 350 Nm místo 323 Nm. Rozdíl činí přibližně 27 Nm.

ID.3

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je VW ID.3 minimálně lehčí – 1 885 kg oproti 1 895 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 10 kg.

U objemu kufruLynk & Co 02 trochu více místa – 410 L oproti 383 L. Rozdíl činí přibližně 27 L.

Také u užitečného zatíženíVW ID.3 o něco navrch – 464 kg oproti 375 kg. Rozdíl činí přibližně 89 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW ID.3 vítězí těsně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 860 700 Kč
ID.3

VW ID.3

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 170 - 231 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 13,9 - 14,4 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 410 - 629 km
VW ID.3
Lynk & Co 02

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

VW ID.3

Volkswagen ID.3 je kompaktní elektromobil zaměřený na praktičnost a pohodlnou každodenní jízdu. Nabízí promyšlený interiér a příjemné řízení, takže se hodí jak do města, tak na delší přesuny.

Všechny informace

Lynk & Co 02

The Lynk & Co 02 wears its attitude like a leather jacket—bold styling and a youthful cabin that punches above its class, appealing to buyers who want personality as well as practicality. It's a genuinely engaging compact with everyday usability, offering enough flair and refinement to stand out in a crowded market without trying too hard.

Všechny informace
VW ID.3
Lynk & Co 02

Náklady a spotřeba

Cena
860 700 - 1 205 000 Kč
Cena
911 300 - 1 012 600 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
13,9 - 14,4 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
17,1 - 17,6 kWh/100km
Elektrický dojezd
410 - 629 km
Elektrický dojezd
435 - 445 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 885 - 1 966 kg
Pohotovostní hmotnost
1 895 kg
Objem kufru
383 L
Objem kufru
410 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 809 mm
Šířka
1 845 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
422 - 464 kg
Užitečné zatížení
375 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
170 - 231 HP
Výkon HP
272 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,1 - 8 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
350 Nm
Točivý moment
323 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
125 - 170 kW
Výkon kW
200 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
VW
Značka
Lynk & Co
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.