VS

VW Touran vs Ferrari 12Cilindri Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (150 HP vs 830 HP), kufr a cenu (1 063 200 Kč vs 10 000 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - VW Touran nebo Ferrari 12Cilindri Coupe?

VW Touran vs Ferrari 12Cilindri Coupe: nejdůležitější rozdíly

VW Touran

4,8 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • podstatně úspornější
  • minimálně lehčí
  • značně větší kufr
Všechny informace

Ferrari 12Cilindri Coupe

  • značně vyšší výkon
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Touran

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

VW Touranznačně výhodu v ceně – začíná od 1 063 200 Kč , zatímco Ferrari 12Cilindri Coupe je dostupný od 10 000 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 8 937 553 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: VW Touran si vystačí s 5,2 L/100km a je tak podstatně úspornější než Ferrari 12Cilindri Coupe s 15,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 10,3 L/100km na 100 km.

12Cilindri Coupe

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruFerrari 12Cilindri Coupe značně výhodu – nabízí 830 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 680 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ferrari 12Cilindri Coupe značně navrch – sprint zvládne za 2,9 s, zatímco VW Touran potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ferrari 12Cilindri Coupe táhne podstatně silněji a nabízí 678 Nm místo 360 Nm. Rozdíl činí přibližně 318 Nm.

Touran

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: VW Touran nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je VW Touran minimálně lehčí – 1 520 kg oproti 1 560 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 40 kg.

U objemu kufruVW Touran značně více místa – 834 L oproti 270 L. Rozdíl činí přibližně 564 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW Touran je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 063 200 Kč
Touran

VW Touran

  • Typ motoru Benzín, Diesel
  • Převodovka Manuální, Automatická
  • Typ pohonu Pohon předních kol
  • Výkon HP 122 - 150 HP
  • Spotřeba l/100 km 5,2 - 6,5 L/100km
VW Touran
Ferrari 12Cilindri Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

VW Touran

Touran je praktické a rodinné MPV, které vsází na prostornost a promyšlené využití interiéru. Přehledná paluba, variabilní sedačky a solidní jízdní vlastnosti z něj dělají spolehlivého společníka pro každodenní provoz.

Všechny informace

Ferrari 12Cilindri Coupe

Dvanáctiválcové Ferrari coupé je ikonické sportovní auto, které spojuje elegantní italský design s exkluzivním a poutavým zážitkem z jízdy. Precizní zpracování a výrazný zvuk motoru mu dodávají nezaměnitelný charakter na silnici i na okruhu.

Všechny informace
VW Touran
Ferrari 12Cilindri Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
1 063 200 - 1 337 400 Kč
Cena
10 000 800 Kč
Spotřeba l/100 km
5,2 - 6,5 L/100km
Spotřeba l/100 km
15,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
136 - 149 g/km
co2
353 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
92 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
MPV
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
2
Pohotovostní hmotnost
1 520 - 1 631 kg
Pohotovostní hmotnost
1 560 kg
Objem kufru
834 L
Objem kufru
270 L
Délka
-
Délka
4 733 mm
Šířka
1 829 mm
Šířka
1 980 mm
Výška
-
Výška
1 292 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
590 - 601 kg
Užitečné zatížení
-

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Diesel
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Manuální, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
122 - 150 HP
Výkon HP
830 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 10,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
340 km/h
Točivý moment
250 - 360 Nm
Točivý moment
678 Nm
Počet válců
4
Počet válců
12
Výkon kW
90 - 110 kW
Výkon kW
611 kW
Objem motoru
1 498 - 1 968 cm3
Objem motoru
6 496 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
E
Třída účinnosti CO2
G
Značka
VW
Značka
Ferrari
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.