VS

VW Touran vs VW Caddy ve srovnání

Porovnejte výkon (150 HP vs 150 HP), kufr a cenu (1 063 200 Kč vs 820 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - VW Touran nebo VW Caddy?

VW Touran vs VW Caddy: nejdůležitější rozdíly

VW Touran

4,6 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • viditelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • trochu lehčí
Všechny informace

VW Caddy

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • viditelně levnější
  • zásadně úspornější
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Touran

Přímé srovnání: VW Touran vs VW Caddy

VW Touran a VW Caddy se v testu VW Touran VS VW Caddy potkávají jako dvě různé cesty k rodinné praktičnosti. Touran je klasický kompaktní van se silným důrazem na komfort, ergonomii a přehlednost. Caddy je vysoký kombi‑van s obrovským prostorem a šoupacími dveřmi, který sází na maximální užitek a snadnou manipulaci v reálném životě. V obou případech dostanete spoustu místa a rozumnou techniku, ale výsledný pocit z auta a každodenní používání se liší výrazněji, než by se zvenčí zdálo.

Caddy

Prostor, sedadla a rodinná logistika

VW Touran boduje třemi samostatnými sedadly ve druhé řadě, takže tři dětské sedačky vedle sebe nejsou boj o centimetry. Třetí řada tu existuje spíš „na občas“, ale ve chvíli, kdy je složená v podlaze, zůstává kufr dobře tvarovaný a snadno využitelný. VW Caddy kontruje šoupacími dveřmi po obou stranách a obřími vstupy, což je v úzkých parkovištích nebo s kočárkem k nezaplacení. Sedmimístné uspořádání je u Caddy smysluplnější ve verzi Maxi, zatímco krátký rozvor šetří místo zvenčí, ale na kolena v druhé řadě je znát.

Touran

Kabina, ovládání a vnímaná kvalita

VW Touran působí uvnitř víc „osobákově“: logické rozložení, dost fyzických tlačítek a přehledná ergonomie snižují stres v běžném provozu. Design neohromí efekty, ale zpracování je pečlivé a materiály působí hodnotněji než u většiny kombi‑vanů. VW Caddy jde na věc účelověji – kabina je robustní a odolná, ale tvrdší plasty a dotykové slidery pro základní funkce umí v každodenním životě zdržovat. Kdo chce hmatové ovladače a intuitivní ovládání, cítí se přirozeněji v Touranu; kdo chce snadno udržovatelný „pracantský“ interiér, dá přednost Caddy.

Caddy

Jízdní komfort a dálniční chování

Na dlouhé trase je Touran klidnější a kultivovanější, sedí jistě v přímém směru a s volitelnými komfortními sedadly umí „žehlit“ kilometry. Ve vyšších rychlostech se sice ozvou aerodynamické šumy, celkově ale působí vyzráleji a také reaguje ochotněji při předjíždění. Caddy drží stopu překvapivě stabilně a řídí se přesně, avšak přináší více vanových zvuků od větru a kol, zejména na hrubším asfaltu. Pokud často taháte rodinný vlek nebo chcete rychlejší nástup síly, Touran se cítí jistější; pokud řešíte spíš efektivní, plynulé tempo a rozumnou spotřebu dieselu, Caddy má navrch.

Touran

Město, parkování a každodenní praktičnost

Touran je díky velkým oknům a přehledným sloupkům výborně čitelný v hustém provozu a snadno se manévruje i v parkovacích domech. V běžných rodinných situacích potěší klasické dveře a rovná ložná plocha po sklopení sedadel. Caddy vrací úder šoupacími dveřmi, které dělají z nastupování dětí a nakládání kol naprostou rutinu i v úzkých pruzích, jen je třeba počítat s velkou a těžkou zadní výklopnou stěnou v těsných místech. V obou případech doporučujeme kameru a parkovací asistenty, ale pokud parkujete denně „na centimetry“, Caddy s bočními šoupačkami ulehčuje život víc.

Caddy

Cena, provoz a pro koho se která volba hodí

V rámci značky bývá Caddy vstupně dostupnější, kdežto Touran si za civilnější kabinu a komfortní vyvážení řízení řekne o vyšší rozpočet, zejména s rozumnou výbavou. Pro rodiny se třemi sedačkami vedle sebe, časté dálniční přesuny a tahání přívěsu dává větší smysl VW Touran. Pro aktivní domácnosti se psem, kočárkem a sportovní výbavou, které žijí parkovišti a potřebují co největší otvory a variabilitu, je přirozenou volbou VW Caddy. Zbytek je o prioritách: kultivovanost a intuitivní ovládání u Touranu proti maximálnímu užitku a šoupacím dveřím u Caddy – technické detaily níže jen dokreslí, proč se oba vozy v těchto rolích chovají jinak.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Touran

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

VW Caddyviditelně výhodu v ceně – začíná od 820 000 Kč , zatímco VW Touran je dostupný od 1 063 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 243 285 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: VW Caddy si vystačí s 0,5 L/100km a je tak zásadně úspornější než VW Touran s 5,2 L/100km. Rozdíl je přibližně 4,7 L/100km na 100 km.

Caddy

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

Oba modely nabízejí totožný výkon – shodně 150 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW Touran viditelně navrch – sprint zvládne za 8,9 s, zatímco VW Caddy potřebuje 11,4 s. Je tedy přibližně o 2,5 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW Touran táhne lehce silněji a nabízí 360 Nm místo 320 Nm. Rozdíl činí přibližně 40 Nm.

Touran

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: VW Caddy nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je VW Touran trochu lehčí – 1 520 kg oproti 1 575 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 55 kg.

Také u užitečného zatíženíVW Caddy o něco navrch – 710 kg oproti 601 kg. Rozdíl činí přibližně 109 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW Caddy je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 820 000 Kč
Caddy

VW Caddy

  • Typ motoru : Benzín, Diesel, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 102 - 150 HP
  • Spotřeba l/100 km : 0,5 - 6,9 L/100km
  • Elektrický dojezd : 116 - 121 km
VW Touran
VW Caddy

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

VW Touran

Touran je praktické a rodinné MPV, které vsází na prostornost a promyšlené využití interiéru. Přehledná paluba, variabilní sedačky a solidní jízdní vlastnosti z něj dělají spolehlivého společníka pro každodenní provoz.

Všechny informace

VW Caddy

Caddy je praktické a všestranné vozidlo, které dobře zvládá jak rodinné cesty, tak pracovní úkoly díky variabilnímu prostoru a odolné konstrukci. Nabízí pohodlnou jízdu, přehledné ovládání a spolehlivost, kterou ocení řidiči hledající funkční a bezproblémové řešení.

Všechny informace
VW Touran
VW Caddy

Náklady a spotřeba

Cena
1 063 200 - 1 337 400 Kč
Cena
820 000 - 1 354 700 Kč
Spotřeba l/100 km
5,2 - 6,5 L/100km
Spotřeba l/100 km
0,5 - 6,9 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
116 - 121 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
19,7 kWh
co2
136 - 149 g/km
co2
10 - 165 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
50 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
MPV
Karoserie
Vysoké kombi
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5 - 7
Dveře
-
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 520 - 1 631 kg
Pohotovostní hmotnost
1 575 - 1 998 kg
Objem kufru
834 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
4 500 - 4 853 mm
Šířka
1 829 mm
Šířka
1 855 mm
Výška
-
Výška
1 819 - 1 860 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
2 556 - 3 700 L
Užitečné zatížení
590 - 601 kg
Užitečné zatížení
501 - 710 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Diesel
Typ motoru
Benzín, Diesel, Plug-in hybrid
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
122 - 150 HP
Výkon HP
102 - 150 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 10,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
11,4 - 14 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
173 - 186 km/h
Točivý moment
250 - 360 Nm
Točivý moment
220 - 320 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4
Výkon kW
90 - 110 kW
Výkon kW
75 - 110 kW
Objem motoru
1 498 - 1 968 cm3
Objem motoru
1 498 - 1 968 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
E
Třída účinnosti CO2
E, F, B
Značka
VW
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.