VS

XPeng P7 vs BMW i4 ve srovnání

Porovnejte výkon (473 HP vs 601 HP), kufr a cenu (1 255 800 Kč vs 1 458 300 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - XPeng P7 nebo BMW i4?

XPeng P7 vs BMW i4: nejdůležitější rozdíly

XPeng P7

4,9 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • o něco levnější
  • trochu lehčí
Všechny informace

BMW i4

5 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • znatelně vyšší výkon
  • spíše úspornější
  • trochu delší dojezd
  • lehce rychlejší z 0 na 100 km/h
  • mírně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

P7

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

XPeng P7o něco výhodu v ceně – začíná od 1 255 800 Kč , zatímco BMW i4 je dostupný od 1 458 300 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 202 548 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu BMW i4: s hodnotou 14,7 kWh/100km je spíše efektivnější než XPeng P7 s 16,8 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 2,1 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje BMW i4 trochu více: ujede až 613 km, tedy přibližně o 37 km více než XPeng P7.

i4

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruBMW i4 znatelně výhodu – nabízí 601 HP místo 473 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 128 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW i4 lehce navrch – sprint zvládne za 3,7 s, zatímco XPeng P7 potřebuje 4,1 s. Je tedy přibližně o 0,4 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW i4 táhne mírně silněji a nabízí 795 Nm místo 757 Nm. Rozdíl činí přibližně 38 Nm.

P7

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je XPeng P7 trochu lehčí – 2 020 kg oproti 2 070 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 50 kg.

U objemu kufruBMW i4 mírně více místa – 470 L oproti 440 L. Rozdíl činí přibližně 30 L.

Také u užitečného zatíženíBMW i4 spíše navrch – 480 kg oproti 430 kg. Rozdíl činí přibližně 50 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW i4 nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 458 300 Kč
i4

BMW i4

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 286 - 601 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 14,7 - 16,7 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 514 - 613 km
XPeng P7
BMW i4

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

XPeng P7

XPeng je čínská značka elektromobilů, která v Evropě vyniká moderním designem a bohatou výbavou za rozumnou cenu. Jejich vozy nabízejí pokročilé asistenční systémy a intuitivní infotainment, které osloví řidiče hledající technologicky vyspělou alternativu k zavedeným značkám.

Všechny informace

BMW i4

BMW i4 je plně elektrické gran turismo, které kombinuje sportovní charakter s komfortem každodenního používání. Nabízí čistý a tichý zážitek z jízdy, přitom zůstává agilní a precizní v zatáčkách s moderním interiérem zaměřeným na řidiče.

Všechny informace
XPeng P7
BMW i4

Náklady a spotřeba

Cena
1 255 800 - 1 483 700 Kč
Cena
1 458 300 - 1 845 700 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
16,8 - 19,2 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
14,7 - 16,7 kWh/100km
Elektrický dojezd
505 - 576 km
Elektrický dojezd
514 - 613 km
Kapacita baterie
82,7 kWh
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Sedan
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
5
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 020 - 2 140 kg
Pohotovostní hmotnost
2 070 - 2 285 kg
Objem kufru
440 L
Objem kufru
470 L
Délka
4 888 mm
Délka
-
Šířka
1 896 mm
Šířka
1 852 mm
Výška
1 450 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
430 kg
Užitečné zatížení
445 - 480 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
276 - 473 HP
Výkon HP
286 - 601 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,1 - 6,7 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,7 - 6 s
Max. rychlost
200 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
440 - 757 Nm
Točivý moment
400 - 795 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
203 - 348 kW
Výkon kW
210 - 442 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
XPeng
Značka
BMW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.