VS

Alpine A110 vs Aston Martin Vantage ve srovnání

Porovnejte výkon (345 HP vs 680 HP), kufr a cenu (1 631 800 Kč vs 4 962 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Alpine A110 nebo Aston Martin Vantage?

Alpine A110 vs Aston Martin Vantage: nejdůležitější rozdíly

Alpine A110

  • výrazně levnější
  • značně úspornější
  • značně lehčí
Všechny informace

Aston Martin Vantage

  • zásadně vyšší výkon
  • mírně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • výrazně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

A110

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Alpine A110výrazně výhodu v ceně – začíná od 1 631 800 Kč , zatímco Aston Martin Vantage je dostupný od 4 962 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 3 330 647 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Alpine A110 si vystačí s 6,7 L/100km a je tak značně úspornější než Aston Martin Vantage s 12,1 L/100km. Rozdíl je přibližně 5,4 L/100km na 100 km.

Vantage

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruAston Martin Vantage zásadně výhodu – nabízí 680 HP místo 345 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 335 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Aston Martin Vantage mírně navrch – sprint zvládne za 3,5 s, zatímco Alpine A110 potřebuje 3,8 s. Je tedy přibližně o 0,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Aston Martin Vantage táhne výrazně silněji a nabízí 800 Nm místo 420 Nm. Rozdíl činí přibližně 380 Nm.

A110

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 2 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Alpine A110 značně lehčí – 1 150 kg oproti 1 745 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 595 kg.

U objemu kufruAston Martin Vantage výrazně více místa – 235 L oproti 96 L. Rozdíl činí přibližně 139 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

Alpine A110 překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 631 800 Kč
A110

Alpine A110

  • Typ motoru : Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 252 - 345 HP
  • Spotřeba l/100 km : 6,7 - 6,9 L/100km
Alpine A110
Aston Martin Vantage

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Alpine A110

The Alpine A110 is a stunning testament to modern automotive design, seamlessly blending performance with elegance. Its lightweight construction contributes to an exhilarating driving experience, making it a true driver's car. With its distinctive styling and agile handling, the A110 captures the spirit of classic sports cars while embracing contemporary technology.

Všechny informace

Aston Martin Vantage

The Aston Martin Vantage marries sculptural, jaw-dropping design with a ferociously engaging character that turns everyday drives into a headline act. Buyers get a luxuriously intimate cabin and a raw, communicative chassis — perfect if you crave theatre every time you pull away.

Všechny informace
Alpine A110
Aston Martin Vantage

Náklady a spotřeba

Cena
1 631 800 - 8 355 100 Kč
Cena
4 962 400 - 6 734 700 Kč
Spotřeba l/100 km
6,7 - 6,9 L/100km
Spotřeba l/100 km
12,1 - 12,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
152 - 157 g/km
co2
274 - 279 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé
Karoserie
Kupé, Roadster
Počet sedadel
2
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 150 - 1 194 kg
Pohotovostní hmotnost
1 745 - 1 805 kg
Objem kufru
96 L
Objem kufru
235 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 798 mm
Šířka
1 980 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
166 - 210 kg
Užitečné zatížení
-

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
252 - 345 HP
Výkon HP
665 - 680 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 4,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,5 - 3,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
320 - 420 Nm
Točivý moment
800 Nm
Počet válců
4
Počet válců
8
Výkon kW
185 - 254 kW
Výkon kW
489 - 500 kW
Objem motoru
1 798 cm3
Objem motoru
3 982 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
F, E
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Alpine
Značka
Aston Martin
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.