VS

Alpine A110 vs Honda Civic ve srovnání

Porovnejte výkon (345 HP vs 184 HP), kufr a cenu (1 631 800 Kč vs 959 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Alpine A110 nebo Honda Civic?

Alpine A110 vs Honda Civic: nejdůležitější rozdíly

Alpine A110

  • zásadně vyšší výkon
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • jasně lehčí
Všechny informace

Honda Civic

4,9 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • značně úspornější
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

A110

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Honda Civicvýrazně výhodu v ceně – začíná od 959 600 Kč , zatímco Alpine A110 je dostupný od 1 631 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 672 206 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Honda Civic si vystačí s 4,7 L/100km a je tak značně úspornější než Alpine A110 s 6,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 2 L/100km na 100 km.

Civic

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruAlpine A110 zásadně výhodu – nabízí 345 HP místo 184 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 161 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Alpine A110 zásadně navrch – sprint zvládne za 3,8 s, zatímco Honda Civic potřebuje 7,8 s. Je tedy přibližně o 4 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Alpine A110 táhne viditelně silněji a nabízí 420 Nm místo 315 Nm. Rozdíl činí přibližně 105 Nm.

A110

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Honda Civic nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Alpine A110 jasně lehčí – 1 150 kg oproti 1 517 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 367 kg.

Také u užitečného zatíženíHonda Civic zásadně navrch – 397 kg oproti 210 kg. Rozdíl činí přibližně 187 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Honda Civic má minimální náskok v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 959 600 Kč
Civic

Honda Civic

  • Typ motoru : Plný hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 184 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,7 - 5 L/100km
Alpine A110
Honda Civic

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Alpine A110

The Alpine A110 is a stunning testament to modern automotive design, seamlessly blending performance with elegance. Its lightweight construction contributes to an exhilarating driving experience, making it a true driver's car. With its distinctive styling and agile handling, the A110 captures the spirit of classic sports cars while embracing contemporary technology.

Všechny informace

Honda Civic

Civic je spolehlivé a všestranné auto, které kombinuje pohodlný interiér s příjemnou jízdní dynamikou. Hodí se pro každodenní dojíždění i delší cesty a nabízí vyvážený poměr praktičnosti a stylu.

Všechny informace
Alpine A110
Honda Civic

Náklady a spotřeba

Cena
1 631 800 - 8 355 100 Kč
Cena
959 600 - 1 048 200 Kč
Spotřeba l/100 km
6,7 - 6,9 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,7 - 5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
152 - 157 g/km
co2
108 - 114 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
2
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 150 - 1 194 kg
Pohotovostní hmotnost
1 517 - 1 533 kg
Objem kufru
96 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 798 mm
Šířka
1 890 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
166 - 210 kg
Užitečné zatížení
348 - 397 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Plný hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
CVT převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
252 - 345 HP
Výkon HP
184 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 4,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,8 - 8,1 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
320 - 420 Nm
Točivý moment
315 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4
Výkon kW
185 - 254 kW
Výkon kW
135 kW
Objem motoru
1 798 cm3
Objem motoru
1 993 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
F, E
Třída účinnosti CO2
C
Značka
Alpine
Značka
Honda
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.