VS

Audi A6 Avant vs Renault R4 ve srovnání

Porovnejte výkon (367 HP vs 150 HP), kufr a cenu (1 468 500 Kč vs 807 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Audi A6 Avant nebo Renault R4?

Audi A6 Avant vs Renault R4: nejdůležitější rozdíly

Audi A6 Avant

  • podstatně vyšší výkon
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Renault R4

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • zásadně delší dojezd
  • znatelně lehčí
  • podstatně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

A6 Avant

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Renault R4podstatně výhodu v ceně – začíná od 807 200 Kč , zatímco Audi A6 Avant je dostupný od 1 468 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 661 319 Kč.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Renault R4 zásadně více: ujede až 409 km, tedy přibližně o 308 km více než Audi A6 Avant.

R4

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruAudi A6 Avant podstatně výhodu – nabízí 367 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 217 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Audi A6 Avant zásadně navrch – sprint zvládne za 4,7 s, zatímco Renault R4 potřebuje 8,2 s. Je tedy přibližně o 3,5 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Audi A6 Avant táhne zásadně silněji a nabízí 580 Nm místo 245 Nm. Rozdíl činí přibližně 335 Nm.

A6 Avant

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Renault R4 znatelně lehčí – 1 510 kg oproti 1 865 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 355 kg.

U objemu kufruRenault R4 podstatně více místa – 1 045 L oproti 503 L. Rozdíl činí přibližně 542 L.

Také u užitečného zatíženíAudi A6 Avant jasně navrch – 570 kg oproti 443 kg. Rozdíl činí přibližně 127 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Renault R4 získává vítězství se znatelným odstupem v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 807 200 Kč
R4

Renault R4

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 150 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 15,1 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 409 km
Audi A6 Avant
Renault R4

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Audi A6 Avant

Audi A6 Avant je vynikající volba pro ty, kdo hledají prostorné a elegantní kombi s prémiovým interiérem a kultivovaným jízdním projevem. Spojuje praktičnost pro každodenní použití s pocitem komfortu a jistoty na silnici, takže sedne jak rodině, tak někomu, kdo často cestuje za prací.

Všechny informace

Renault R4

Renault čtyřka je ikonické, jednoduché a odolné vozidlo, které si získalo věrné majitele díky své praktičnosti a snadné údržbě. Je to auto, které příjemně kombinuje užitkovost s osobitým retro stylem a osloví ty, kdo ocení funkčnost před zbytečnou komplikací.

Všechny informace
Audi A6 Avant
Renault R4

Náklady a spotřeba

Cena
1 468 500 - 2 074 900 Kč
Cena
807 200 - 969 700 Kč
Spotřeba l/100 km
2,3 - 7,5 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
15,1 kWh/100km
Elektrický dojezd
94 - 101 km
Elektrický dojezd
409 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
53 - 170 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kombi
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
2 - 5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 865 - 2 240 kg
Pohotovostní hmotnost
1 510 - 1 537 kg
Objem kufru
404 - 503 L
Objem kufru
420 - 1 045 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 875 mm
Šířka
1 808 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
535 - 570 kg
Užitečné zatížení
385 - 443 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
204 - 367 HP
Výkon HP
150 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,7 - 8,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,2 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
340 - 580 Nm
Točivý moment
245 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
-
Výkon kW
150 - 270 kW
Výkon kW
110 kW
Objem motoru
1 968 - 2 995 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
F, D, E, B
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Audi
Značka
Renault
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.