VS

Audi Q4 e-tron vs NIO ET7 ve srovnání

Porovnejte výkon (340 HP vs 653 HP), kufr a cenu (1 202 600 Kč vs 1 769 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Audi Q4 e-tron nebo NIO ET7?

Audi Q4 e-tron vs NIO ET7: nejdůležitější rozdíly

Audi Q4 e-tron

4,9 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • jasně úspornější
  • trochu delší dojezd
  • lehce lehčí
  • viditelně větší kufr
Všechny informace

NIO ET7

  • značně vyšší výkon
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Q4 e-tron

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Audi Q4 e-tronvýrazně výhodu v ceně – začíná od 1 202 600 Kč , zatímco NIO ET7 je dostupný od 1 769 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 567 134 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Audi Q4 e-tron: s hodnotou 14,8 kWh/100km je jasně efektivnější než NIO ET7 s 19 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 4,2 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Audi Q4 e-tron trochu více: ujede až 592 km, tedy přibližně o 8 km více než NIO ET7.

ET7

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruNIO ET7 značně výhodu – nabízí 653 HP místo 340 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 313 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má NIO ET7 podstatně navrch – sprint zvládne za 3,8 s, zatímco Audi Q4 e-tron potřebuje 5,4 s. Je tedy přibližně o 1,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: NIO ET7 táhne viditelně silněji a nabízí 850 Nm místo 679 Nm. Rozdíl činí přibližně 171 Nm.

Q4 e-tron

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Audi Q4 e-tron lehce lehčí – 2 035 kg oproti 2 434 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 399 kg.

U objemu kufruAudi Q4 e-tron viditelně více místa – 535 L oproti 363 L. Rozdíl činí přibližně 172 L.

Také u užitečného zatíženíAudi Q4 e-tron mírně navrch – 515 kg oproti 466 kg. Rozdíl činí přibližně 49 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

NIO ET7 rozhoduje duel velmi těsně ve svůj prospěch v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 769 800 Kč
ET7

NIO ET7

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 653 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 19 - 19,3 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 451 - 584 km
Audi Q4 e-tron
NIO ET7

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Audi Q4 e-tron

Audi Q4 e-tron nabízí komfortní a dobře odhlučněnou kabinu s prostorným uspořádáním, které se hodí jak do městského provozu, tak na delší cesty. Je to vyvážený elektrický model s kultivovanou jízdou a kvalitním interiérem, který osloví řidiče hledající praktičnost bez kompromisů.

Všechny informace

NIO ET7

The NIO ET7 arrives like a calm thunderstorm — sleek, silent and unapologetically clever, turning motorway cruising into the sort of effortless glide that makes other cars feel noisy and rehearsed. Inside, it's all luxury sofas and smart gadgets that actually help rather than confuse, so buyers who crave tech and comfort will feel like they've upgraded their life without needing to spellcheck the manual.

Všechny informace
Audi Q4 e-tron
NIO ET7

Náklady a spotřeba

Cena
1 202 600 - 1 568 500 Kč
Cena
1 769 800 - 2 036 000 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
14,8 - 16,2 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
19 - 19,3 kWh/100km
Elektrický dojezd
440 - 592 km
Elektrický dojezd
451 - 584 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
73,5 - 90 kWh
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Sedan
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
4
Pohotovostní hmotnost
2 035 - 2 235 kg
Pohotovostní hmotnost
2 434 - 2 454 kg
Objem kufru
515 - 535 L
Objem kufru
363 L
Délka
-
Délka
5 101 mm
Šířka
1 865 mm
Šířka
1 987 mm
Výška
-
Výška
1 509 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
505 - 515 kg
Užitečné zatížení
446 - 466 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
204 - 340 HP
Výkon HP
653 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,4 - 8,1 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
200 km/h
Točivý moment
350 - 679 Nm
Točivý moment
850 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
150 - 250 kW
Výkon kW
480 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2022
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Audi
Značka
NIO
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.