VS

BMW 2 Series Active Tourer vs BMW 4 Series Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (326 HP vs 530 HP), kufr a cenu (930 500 Kč vs 1 349 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 2 Series Active Tourer nebo BMW 4 Series Coupe?

BMW 2 Series Active Tourer vs BMW 4 Series Coupe: nejdůležitější rozdíly

BMW 2 Series Active Tourer

4,1 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • značně úspornější
  • trochu lehčí
  • trochu větší kufr
Všechny informace

BMW 4 Series Coupe

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • znatelně vyšší výkon
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

2 Series Active Tourer

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

BMW 2 Series Active Tourervýrazně výhodu v ceně – začíná od 930 500 Kč , zatímco BMW 4 Series Coupe je dostupný od 1 349 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 419 021 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 2 Series Active Tourer si vystačí s 2,9 L/100km a je tak značně úspornější než BMW 4 Series Coupe s 4,8 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,9 L/100km na 100 km.

4 Series Coupe

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruBMW 4 Series Coupe znatelně výhodu – nabízí 530 HP místo 326 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 204 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 4 Series Coupe podstatně navrch – sprint zvládne za 3,5 s, zatímco BMW 2 Series Active Tourer potřebuje 5,5 s. Je tedy přibližně o 2 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 4 Series Coupe táhne výrazněji silněji a nabízí 700 Nm místo 477 Nm. Rozdíl činí přibližně 223 Nm.

2 Series Active Tourer

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: BMW 2 Series Active Tourer nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je BMW 2 Series Active Tourer trochu lehčí – 1 545 kg oproti 1 600 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 55 kg.

U objemu kufruBMW 2 Series Active Tourer trochu více místa – 470 L oproti 440 L. Rozdíl činí přibližně 30 L.

Také u užitečného zatíženíBMW 2 Series Active Tourer spíše navrch – 505 kg oproti 415 kg. Rozdíl činí přibližně 90 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW 2 Series Active Tourer má minimální náskok v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 930 500 Kč
2 Series Active Tourer

BMW 2 Series Active Tourer

  • Typ motoru : Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 122 - 326 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,9 - 6,2 L/100km
  • Elektrický dojezd : 82 km
BMW 2 Series Active Tourer
BMW 4 Series Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 2 Series Active Tourer

Bavorák je synonymem sportovního charakteru a řízení orientovaného na řidiče, s jistým podvozkem a dynamickým designem. Zároveň nabízí kvalitní zpracování interiéru, příjemnou ergonomii a prestižní image pro ty, kteří hledají kombinaci radosti z jízdy a praktického každodenního vozu.

Všechny informace

BMW 4 Series Coupe

The BMW 4 Series Coupe blends aggressive styling with a driver-focused cabin, making even the humdrum commute feel like a short track day. It balances sharp handling and grown-up comfort with a dash of theatrical flair, so you get sportscar charisma without the drama of constant sacrifices.

Všechny informace
BMW 2 Series Active Tourer
BMW 4 Series Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
930 500 - 1 431 800 Kč
Cena
1 349 500 - 2 739 500 Kč
Spotřeba l/100 km
2,9 - 6,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,8 - 10 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
82 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
65 - 140 g/km
co2
126 - 226 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
MPV
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
4
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 545 - 1 920 kg
Pohotovostní hmotnost
1 600 - 1 895 kg
Objem kufru
406 - 470 L
Objem kufru
440 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 824 mm
Šířka
1 852 - 1 887 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
465 - 505 kg
Užitečné zatížení
355 - 415 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická, Manuel
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka, Manuální převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
122 - 326 HP
Výkon HP
184 - 530 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 10,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,5 - 7,5 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
230 - 477 Nm
Točivý moment
300 - 700 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
4 - 6
Výkon kW
90 - 240 kW
Výkon kW
135 - 390 kW
Objem motoru
1 499 - 1 998 cm3
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
E, D, B
Třída účinnosti CO2
D, E, F, G
Značka
BMW
Značka
BMW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.