Porovnejte výkon (326 HP vs 158 HP), kufr a cenu (930 500 Kč vs 455 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 2 Series Active Tourer nebo Dacia Jogger?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
Dacia Jogger má zásadně výhodu v ceně – začíná od 455 500 Kč , zatímco BMW 2 Series Active Tourer je dostupný od 930 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 474 975 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 2 Series Active Tourer si vystačí s 2,9 L/100km a je tak zásadně úspornější než Dacia Jogger s 4,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,6 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má BMW 2 Series Active Tourer podstatně výhodu – nabízí 326 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 168 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 2 Series Active Tourer podstatně navrch – sprint zvládne za 5,5 s, zatímco Dacia Jogger potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 3,4 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 2 Series Active Tourer táhne značně silněji a nabízí 477 Nm místo 200 Nm. Rozdíl činí přibližně 277 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Počet sedadel: Dacia Jogger nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.
U pohotovostní hmotnosti je Dacia Jogger viditelně lehčí – 1 268 kg oproti 1 545 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 277 kg.
U objemu kufru má Dacia Jogger znatelně více místa – 607 L oproti 470 L. Rozdíl činí přibližně 137 L.
Také u užitečného zatížení má Dacia Jogger mírně navrch – 559 kg oproti 505 kg. Rozdíl činí přibližně 54 kg.
BMW 2 Series Active Tourer překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Bavorák je synonymem sportovního charakteru a řízení orientovaného na řidiče, s jistým podvozkem a dynamickým designem. Zároveň nabízí kvalitní zpracování interiéru, příjemnou ergonomii a prestižní image pro ty, kteří hledají kombinaci radosti z jízdy a praktického každodenního vozu.
Všechny informaceDacia Jogger je praktické rodinné kombi s prostorným a variabilním interiérem, které klade důraz na užitnou hodnotu a jednoduchost. Nabízí spolehlivé, nenáročné řešení pro ty, kteří hledají funkčnost a nízké provozní náklady bez zbytečného luxusu.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
930 500 - 1 431 800 Kč
|
Cena
455 500 - 693 500 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
2,9 - 6,2 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
4,5 - 7,6 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
82 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
65 - 140 g/km
|
co2
103 - 138 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
MPV
|
Karoserie
MPV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5 - 7
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 545 - 1 920 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 268 - 1 463 kg
|
|
Objem kufru
406 - 470 L
|
Objem kufru
160 - 607 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 824 mm
|
Šířka
1 784 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
465 - 505 kg
|
Užitečné zatížení
384 - 559 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
|
Typ motoru
Benzín, Plný hybrid, LPG
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
122 - 326 HP
|
Výkon HP
110 - 158 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 10,3 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
230 - 477 Nm
|
Točivý moment
190 - 200 Nm
|
|
Počet válců
3 - 4
|
Počet válců
3 - 4
|
|
Výkon kW
90 - 240 kW
|
Výkon kW
81 - 116 kW
|
|
Objem motoru
1 499 - 1 998 cm3
|
Objem motoru
999 - 1 789 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 024 - 2 025
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
E, D, B
|
Třída účinnosti CO2
D, E, C
|
|
Značka
BMW
|
Značka
Dacia
|