VS

BMW 2 Series Active Tourer vs Land Rover Discovery ve srovnání

Porovnejte výkon (326 HP vs 350 HP), kufr a cenu (930 500 Kč vs 1 990 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 2 Series Active Tourer nebo Land Rover Discovery?

BMW 2 Series Active Tourer vs Land Rover Discovery: nejdůležitější rozdíly

BMW 2 Series Active Tourer

4,1 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • podstatně úspornější
  • lehce rychlejší z 0 na 100 km/h
  • podstatně lehčí
Všechny informace

Land Rover Discovery

  • mírně vyšší výkon
  • podstatně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

2 Series Active Tourer

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

BMW 2 Series Active Tourerzásadně výhodu v ceně – začíná od 930 500 Kč , zatímco Land Rover Discovery je dostupný od 1 990 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 059 579 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 2 Series Active Tourer si vystačí s 2,9 L/100km a je tak podstatně úspornější než Land Rover Discovery s 8,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 5,5 L/100km na 100 km.

Discovery

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruLand Rover Discovery mírně výhodu – nabízí 350 HP místo 326 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 24 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 2 Series Active Tourer lehce navrch – sprint zvládne za 5,5 s, zatímco Land Rover Discovery potřebuje 6,3 s. Je tedy přibližně o 0,8 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Land Rover Discovery táhne výrazněji silněji a nabízí 700 Nm místo 477 Nm. Rozdíl činí přibližně 223 Nm.

2 Series Active Tourer

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Land Rover Discovery nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je BMW 2 Series Active Tourer podstatně lehčí – 1 545 kg oproti 2 391 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 846 kg.

U objemu kufruLand Rover Discovery podstatně více místa – 986 L oproti 470 L. Rozdíl činí přibližně 516 L.

Také u užitečného zatíženíLand Rover Discovery výrazněji navrch – 803 kg oproti 505 kg. Rozdíl činí přibližně 298 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW 2 Series Active Tourer nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 930 500 Kč
2 Series Active Tourer

BMW 2 Series Active Tourer

  • Typ motoru Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP 122 - 326 HP
  • Spotřeba l/100 km 2,9 - 6,2 L/100km
  • Elektrický dojezd 82 km
BMW 2 Series Active Tourer
Land Rover Discovery

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 2 Series Active Tourer

BMW řady 2 Active Tourer je praktičtější, rodinně orientovaný vůz s variabilním a prostorným interiérem, který klade důraz na komfort a užitnost ve městě i na delší cesty. Zároveň nabízí typické jízdní vlastnosti značky s kvalitním zpracováním a prémiovým dojmem, takže osloví ty, kteří hledají kombinaci praktičnosti a sportovnějšího charakteru.

Všechny informace

Land Rover Discovery

Discovery je prostorné a pohodlné SUV, které nabízí dobře zpracovaný interiér a praktické řešení pro rodinné i pracovní použití. Díky schopnostem v terénu a příjemnému jízdnímu projevu zvládne pohodlně jak městské přesuny, tak náročnější výjezdy mimo zpevněné cesty.

Všechny informace
BMW 2 Series Active Tourer
Land Rover Discovery

Náklady a spotřeba

Cena
930 500 - 1 431 800 Kč
Cena
1 990 000 - 2 883 800 Kč
Spotřeba l/100 km
2,9 - 6,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
8,4 - 8,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
82 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
65 - 140 g/km
co2
221 - 223 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
MPV
Karoserie
Terénní vůz
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5 - 7
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 545 - 1 920 kg
Pohotovostní hmotnost
2 391 - 2 442 kg
Objem kufru
406 - 470 L
Objem kufru
172 - 986 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 824 mm
Šířka
2 073 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
465 - 505 kg
Užitečné zatížení
689 - 803 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Diesel MHEV
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
122 - 326 HP
Výkon HP
249 - 350 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 10,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
6,3 - 8,1 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
230 - 477 Nm
Točivý moment
570 - 700 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
6
Výkon kW
90 - 240 kW
Výkon kW
183 - 257 kW
Objem motoru
1 499 - 1 998 cm3
Objem motoru
2 997 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
E, D, B
Třída účinnosti CO2
G
Značka
BMW
Značka
Land Rover
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.