VS

BMW 2 Series vs Maserati MC20 Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (530 HP vs 630 HP), kufr a cenu (1 157 100 Kč vs 6 202 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 2 Series nebo Maserati MC20 Coupe?

BMW 2 Series vs Maserati MC20 Coupe: nejdůležitější rozdíly

BMW 2 Series

  • podstatně levnější
  • zásadně úspornější
  • podstatně větší kufr
Všechny informace

Maserati MC20 Coupe

  • lehce vyšší výkon
  • jasně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • minimálně lehčí
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

2 Series

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

BMW 2 Seriespodstatně výhodu v ceně – začíná od 1 157 100 Kč , zatímco Maserati MC20 Coupe je dostupný od 6 202 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 5 045 874 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 2 Series si vystačí s 4,9 L/100km a je tak zásadně úspornější než Maserati MC20 Coupe s 11,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 6,6 L/100km na 100 km.

MC20 Coupe

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruMaserati MC20 Coupe lehce výhodu – nabízí 630 HP místo 530 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 100 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Maserati MC20 Coupe jasně navrch – sprint zvládne za 2,9 s, zatímco BMW 2 Series potřebuje 3,8 s. Je tedy přibližně o 0,9 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Maserati MC20 Coupe táhne spíše silněji a nabízí 730 Nm místo 650 Nm. Rozdíl činí přibližně 80 Nm.

2 Series

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: BMW 2 Series nabízí více míst k sezení – 4 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Maserati MC20 Coupe minimálně lehčí – 1 469 kg oproti 1 560 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 91 kg.

U objemu kufruBMW 2 Series podstatně více místa – 390 L oproti 100 L. Rozdíl činí přibližně 290 L.

Také u užitečného zatíženíBMW 2 Series o něco navrch – 400 kg oproti 321 kg. Rozdíl činí přibližně 79 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW 2 Series je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 157 100 Kč
2 Series

BMW 2 Series

  • Typ motoru : Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV
  • Převodovka : Automatická, Manuel
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 156 - 530 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,9 - 10 L/100km
BMW 2 Series
Maserati MC20 Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 2 Series

BMW, často přezdívaná béemka, je značka známá pro rafinovaný řidičský zážitek a precizní jízdní vlastnosti. V interiéru klade důraz na řidiče a spojuje pocit luxusu s dynamikou vhodnou pro každodenní i delší jízdy.

Všechny informace

Maserati MC20 Coupe

The Maserati MC20 is a siren-song of Italian drama — sleek, sculpted and built to provoke a grin every time you slide behind the wheel. It pairs exotic looks and an intoxicating soundtrack with razor-sharp handling, though its focused nature makes it more of a weekend indulgence than a grocery-run companion.

Všechny informace
BMW 2 Series
Maserati MC20 Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
1 157 100 - 2 911 600 Kč
Cena
6 202 900 Kč
Spotřeba l/100 km
4,9 - 10 L/100km
Spotřeba l/100 km
11,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
129 - 226 g/km
co2
261 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
60 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
4
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
2
Pohotovostní hmotnost
1 560 - 1 830 kg
Pohotovostní hmotnost
1 469 kg
Objem kufru
390 L
Objem kufru
100 L
Délka
-
Délka
4 669 mm
Šířka
1 838 - 1 887 mm
Šířka
1 965 mm
Výška
-
Výška
1 224 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
350 - 400 kg
Užitečné zatížení
321 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín, Benzín MHEV
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická, Manuel
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka, Manuální převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
156 - 530 HP
Výkon HP
630 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 8,7 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
325 km/h
Točivý moment
250 - 650 Nm
Točivý moment
730 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
6
Výkon kW
115 - 390 kW
Výkon kW
463 kW
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3
Objem motoru
3 000 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
D, E, G
Třída účinnosti CO2
G
Značka
BMW
Značka
Maserati
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.