VS

DS Automobiles DS 4 vs Maserati MC20 Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (130 HP vs 630 HP), kufr a cenu (1 003 600 Kč vs 6 202 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - DS Automobiles DS 4 nebo Maserati MC20 Coupe?

DS Automobiles DS 4 vs Maserati MC20 Coupe: nejdůležitější rozdíly

DS Automobiles DS 4

  • podstatně levnější
  • výrazně úspornější
  • podstatně větší kufr
Všechny informace

Maserati MC20 Coupe

  • podstatně vyšší výkon
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • minimálně lehčí
Všechny informace

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

DS 4

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

DS Automobiles DS 4podstatně výhodu v ceně – začíná od 1 003 600 Kč , zatímco Maserati MC20 Coupe je dostupný od 6 202 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 5 199 304 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: DS Automobiles DS 4 si vystačí s 5,2 L/100km a je tak výrazně úspornější než Maserati MC20 Coupe s 11,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 6,3 L/100km na 100 km.

MC20 Coupe

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruMaserati MC20 Coupe podstatně výhodu – nabízí 630 HP místo 130 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 500 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Maserati MC20 Coupe zásadně navrch – sprint zvládne za 2,9 s, zatímco DS Automobiles DS 4 potřebuje 10,9 s. Je tedy přibližně o 8 s rychlejší.

U nejvyšší rychlosti je Maserati MC20 Coupe výrazněji vpředu – dosahuje 325 km/h, zatímco DS Automobiles DS 4 končí na 203 km/h. Rozdíl činí přibližně 122 km/h.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Maserati MC20 Coupe táhne zásadně silněji a nabízí 730 Nm místo 300 Nm. Rozdíl činí přibližně 430 Nm.

DS 4

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: DS Automobiles DS 4 nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Maserati MC20 Coupe minimálně lehčí – 1 469 kg oproti 1 558 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 89 kg.

U objemu kufruDS Automobiles DS 4 podstatně více místa – 430 L oproti 100 L. Rozdíl činí přibližně 330 L.

Také u užitečného zatíženíDS Automobiles DS 4 výrazněji navrch – 442 kg oproti 321 kg. Rozdíl činí přibližně 121 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

DS Automobiles DS 4 nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 003 600 Kč
DS 4

DS Automobiles DS 4

  • Typ motoru Diesel
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon předních kol
  • Výkon HP 130 HP
  • Spotřeba l/100 km 5,2 L/100km
DS Automobiles DS 4
Maserati MC20 Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

DS Automobiles DS 4

DS 4 představuje elegantní a osobitý prémiový hatchback s typicky francouzským designem a pečlivě zpracovaným interiérem. Hodí se pro ty, kdo chtějí komfort, styl a odlišnost od běžné nabídky, s důrazem na kvalitu a moderní výbavu.

Všechny informace

Maserati MC20 Coupe

Maserati MC20 Coupé je strhující italské sportovní kupé, které kombinuje elegantní design s jasně zaměřeným řidičským charakterem. Nabízí luxusní interiér a precizní ovládání, které z něj dělá ideální volbu pro ty, kdo hledají emotivní jízdu s moderním nádechem exkluzivity.

Všechny informace
DS Automobiles DS 4
Maserati MC20 Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
1 003 600 - 1 231 500 Kč
Cena
6 202 900 Kč
Spotřeba l/100 km
5,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
11,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
137 g/km
co2
261 g/km
Objem nádrže
53 L
Objem nádrže
60 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
2
Dveře
5
Dveře
2
Pohotovostní hmotnost
1 558 kg
Pohotovostní hmotnost
1 469 kg
Objem kufru
430 L
Objem kufru
100 L
Délka
4 400 mm
Délka
4 669 mm
Šířka
1 830 mm
Šířka
1 965 mm
Výška
1 470 mm
Výška
1 224 mm
Maximální objem kufru
1 240 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
442 kg
Užitečné zatížení
321 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
130 HP
Výkon HP
630 HP
Zrychlení 0–100 km/h
10,9 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,9 s
Max. rychlost
203 km/h
Max. rychlost
325 km/h
Točivý moment
300 Nm
Točivý moment
730 Nm
Počet válců
4
Počet válců
6
Výkon kW
96 kW
Výkon kW
463 kW
Objem motoru
1 499 cm3
Objem motoru
3 000 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
E
Třída účinnosti CO2
G
Značka
DS Automobiles
Značka
Maserati
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.