Porovnejte výkon (727 HP vs 213 HP), kufr a cenu (1 552 000 Kč vs 1 008 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 5 Series Touring nebo Nissan X-Trail?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
Nissan X-Trail má podstatně výhodu v ceně – začíná od 1 008 900 Kč , zatímco BMW 5 Series Touring je dostupný od 1 552 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 543 082 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 5 Series Touring si vystačí s 2,3 L/100km a je tak výrazně úspornější než Nissan X-Trail s 5,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 3,4 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má BMW 5 Series Touring podstatně výhodu – nabízí 727 HP místo 213 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 514 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 5 Series Touring značně navrch – sprint zvládne za 3,6 s, zatímco Nissan X-Trail potřebuje 7 s. Je tedy přibližně o 3,4 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 5 Series Touring táhne podstatně silněji a nabízí 1 000 Nm místo 525 Nm. Rozdíl činí přibližně 475 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Počet sedadel: Nissan X-Trail nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.
U pohotovostní hmotnosti je Nissan X-Trail spíše lehčí – 1 668 kg oproti 1 850 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 182 kg.
U objemu kufru má Nissan X-Trail minimálně více místa – 585 L oproti 570 L. Rozdíl činí přibližně 15 L.
Také u užitečného zatížení má BMW 5 Series Touring trochu navrch – 620 kg oproti 574 kg. Rozdíl činí přibližně 46 kg.
BMW 5 Series Touring nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
BMW je prémiová automobilka, která klade důraz na jízdní potěšení a precizní zpracování. Je to volba pro řidiče, kteří chtějí spojit sportovní charakter s každodenním komfortem.
Všechny informaceX-Trail je praktické rodinné SUV, které nabízí pohodlnou jízdu a variabilní interiér vhodný do města i na delší výlety. Je známý spolehlivostí, solidní výbavou a rozumnými provozními nároky, takže potěší ty, kdo hledají univerzální a nenáročné auto.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 552 000 - 3 726 900 Kč
|
Cena
1 008 900 - 1 492 300 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
2,3 - 6,1 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
5,7 - 6,9 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
65 - 98 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
53 - 157 g/km
|
co2
131 - 161 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Kombi
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5 - 7
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 850 - 2 550 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 668 - 1 961 kg
|
|
Objem kufru
500 - 570 L
|
Objem kufru
177 - 585 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 900 - 1 970 mm
|
Šířka
1 840 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
500 - 620 kg
|
Užitečné zatížení
432 - 574 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
|
Typ motoru
Benzín MHEV, Plný hybrid
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
CVT převodovka, Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
197 - 727 HP
|
Výkon HP
163 - 213 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
3,6 - 7,5 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
7 - 9,6 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
330 - 1 000 Nm
|
Točivý moment
300 - 525 Nm
|
|
Počet válců
4 - 8
|
Počet válců
3
|
|
Výkon kW
145 - 535 kW
|
Výkon kW
120 - 157 kW
|
|
Objem motoru
1 995 - 4 395 cm3
|
Objem motoru
1 497 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 024 - 2 026
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
E, F, B, C
|
Třída účinnosti CO2
F, D, E
|
|
Značka
BMW
|
Značka
Nissan
|