VS

BMW iX1 vs CUPRA Tavascan ve srovnání

Porovnejte výkon (313 HP vs 340 HP), kufr a cenu (1 250 700 Kč vs 1 350 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW iX1 nebo CUPRA Tavascan?

BMW iX1 vs CUPRA Tavascan: nejdůležitější rozdíly

BMW iX1

4,5 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • mírně levnější
  • lehce úspornější
  • o něco lehčí
Všechny informace

CUPRA Tavascan

4,4 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • trochu vyšší výkon
  • trochu delší dojezd
  • trochu rychlejší z 0 na 100 km/h
  • minimálně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

iX1

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

BMW iX1mírně výhodu v ceně – začíná od 1 250 700 Kč , zatímco CUPRA Tavascan je dostupný od 1 350 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 99 755 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu BMW iX1: s hodnotou 14,3 kWh/100km je lehce efektivnější než CUPRA Tavascan s 15,9 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 1,6 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje CUPRA Tavascan trochu více: ujede až 553 km, tedy přibližně o 39 km více než BMW iX1.

Tavascan

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruCUPRA Tavascan trochu výhodu – nabízí 340 HP místo 313 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 27 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má CUPRA Tavascan trochu navrch – sprint zvládne za 5,5 s, zatímco BMW iX1 potřebuje 5,6 s. Je tedy přibližně o 0,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: CUPRA Tavascan táhne výrazněji silněji a nabízí 679 Nm místo 494 Nm. Rozdíl činí přibližně 185 Nm.

iX1

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je BMW iX1 o něco lehčí – 1 940 kg oproti 2 178 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 238 kg.

U objemu kufruCUPRA Tavascan minimálně více místa – 540 L oproti 490 L. Rozdíl činí přibližně 50 L.

Také u užitečného zatíženíCUPRA Tavascan trochu navrch – 522 kg oproti 495 kg. Rozdíl činí přibližně 27 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

CUPRA Tavascan boduje o něco více v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 350 500 Kč
Tavascan

CUPRA Tavascan

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 286 - 340 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 15,9 - 17,1 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 513 - 553 km
BMW iX1
CUPRA Tavascan

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW iX1

BMW iX1 nabízí sportovní jízdní projev typický pro značku a zároveň praktičnost kompaktního SUV vhodného do města i na delší cesty. Interiér je promyšlený a kvalitně zpracovaný, s moderními technologiemi, které každodenní používání zjednodušují.

Všechny informace

CUPRA Tavascan

CUPRA Tavascan je elektrické SUV s dynamickým coupe profilem, které přitahuje pozornost výrazným designem a sportovními jízdními vlastnostmi. Interiér klade důraz na moderní komfort a praktičnost, přičemž cílí na řidiče, kteří chtějí kombinaci stylu a každodenní použitelnosti.

Všechny informace
BMW iX1
CUPRA Tavascan

Náklady a spotřeba

Cena
1 250 700 - 1 631 500 Kč
Cena
1 350 500 - 1 466 200 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
14,3 - 15,7 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
15,9 - 17,1 kWh/100km
Elektrický dojezd
466 - 514 km
Elektrický dojezd
513 - 553 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
77 kWh
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 940 - 2 085 kg
Pohotovostní hmotnost
2 178 - 2 273 kg
Objem kufru
490 L
Objem kufru
540 L
Délka
-
Délka
4 644 mm
Šířka
1 845 mm
Šířka
1 861 mm
Výška
-
Výška
1 597 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
495 kg
Užitečné zatížení
507 - 522 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
204 - 313 HP
Výkon HP
286 - 340 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,6 - 8,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 6,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
180 km/h
Točivý moment
250 - 494 Nm
Točivý moment
545 - 679 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
150 - 230 kW
Výkon kW
210 - 250 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
BMW
Značka
CUPRA
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.