VS

BMW iX1 vs Ford Capri ve srovnání

Porovnejte výkon (313 HP vs 340 HP), kufr a cenu (1 250 700 Kč vs 1 073 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW iX1 nebo Ford Capri?

BMW iX1 vs Ford Capri: nejdůležitější rozdíly

BMW iX1

4,5 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • trochu lehčí
Všechny informace

Ford Capri

4,8 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • lehce levnější
  • mírně vyšší výkon
  • trochu úspornější
  • lehce delší dojezd
  • minimálně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • spíše větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

iX1

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Ford Caprilehce výhodu v ceně – začíná od 1 073 500 Kč , zatímco BMW iX1 je dostupný od 1 250 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 177 230 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Ford Capri: s hodnotou 13,8 kWh/100km je trochu efektivnější než BMW iX1 s 14,3 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 0,5 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Ford Capri lehce více: ujede až 627 km, tedy přibližně o 113 km více než BMW iX1.

Capri

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruFord Capri mírně výhodu – nabízí 340 HP místo 313 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 27 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ford Capri minimálně navrch – sprint zvládne za 5,3 s, zatímco BMW iX1 potřebuje 5,6 s. Je tedy přibližně o 0,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ford Capri táhne viditelně silněji a nabízí 679 Nm místo 494 Nm. Rozdíl činí přibližně 185 Nm.

iX1

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je BMW iX1 trochu lehčí – 1 940 kg oproti 2 001 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 61 kg.

U objemu kufruFord Capri spíše více místa – 572 L oproti 490 L. Rozdíl činí přibližně 82 L.

Také u užitečného zatíženíFord Capri o něco navrch – 587 kg oproti 495 kg. Rozdíl činí přibližně 92 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Ford Capri je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 073 500 Kč
Capri

Ford Capri

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 190 - 340 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 13,8 - 16,5 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 439 - 627 km
BMW iX1
Ford Capri

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW iX1

BMW iX1 nabízí sportovní jízdní projev typický pro značku a zároveň praktičnost kompaktního SUV vhodného do města i na delší cesty. Interiér je promyšlený a kvalitně zpracovaný, s moderními technologiemi, které každodenní používání zjednodušují.

Všechny informace

Ford Capri

Capri je ikonické sportovní kupé se štíhlými liniemi, které přitahuje pohledy a přináší radost z řízení. Hodí se pro ty, kdo hledají osobitý klasický vůz s charismatem a výraznou přítomností na silnici.

Všechny informace
BMW iX1
Ford Capri

Náklady a spotřeba

Cena
1 250 700 - 1 631 500 Kč
Cena
1 073 500 - 1 529 200 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
14,3 - 15,7 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
13,8 - 16,5 kWh/100km
Elektrický dojezd
466 - 514 km
Elektrický dojezd
439 - 627 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 940 - 2 085 kg
Pohotovostní hmotnost
2 001 - 2 206 kg
Objem kufru
490 L
Objem kufru
572 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 845 mm
Šířka
1 872 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
495 kg
Užitečné zatížení
539 - 587 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
204 - 313 HP
Výkon HP
190 - 340 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,6 - 8,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,3 - 8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
250 - 494 Nm
Točivý moment
350 - 679 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
150 - 230 kW
Výkon kW
140 - 250 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
BMW
Značka
Ford
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.