Porovnejte výkon (300 HP vs 168 HP), kufr a cenu (1 230 500 Kč vs 706 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW X2 nebo Ford Puma?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
Ford Puma má výrazně výhodu v ceně – začíná od 706 400 Kč , zatímco BMW X2 je dostupný od 1 230 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 524 093 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW X2 si vystačí s 4,5 L/100km a je tak jasně úspornější než Ford Puma s 5,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,9 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má BMW X2 výrazně výhodu – nabízí 300 HP místo 168 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 132 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW X2 jasně navrch – sprint zvládne za 5,4 s, zatímco Ford Puma potřebuje 7,4 s. Je tedy přibližně o 2 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW X2 táhne viditelně silněji a nabízí 400 Nm místo 290 Nm. Rozdíl činí přibližně 110 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Ford Puma výrazněji lehčí – 1 316 kg oproti 1 645 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 329 kg.
Také u užitečného zatížení má BMW X2 minimálně navrch – 510 kg oproti 469 kg. Rozdíl činí přibližně 41 kg.
BMW X2 solidně vyhrává přímý souboj v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
BMW X2 je kompaktní crossover, který kombinuje dynamický jízdní projev s výrazným, sportovně laděným designem. Nabízí komfortní interiér s moderními technologiemi a pocit prémiovosti vhodný pro každodenní dojíždění i víkendové výlety.
Všechny informaceFord Puma je kompaktní crossover, který kombinuje praktičnost městského auta s hravým jízdním projevem. Nabízí prostorný interiér a chytrá úložná řešení, takže je vhodný pro každodenní dojíždění i víkendové výlety.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 230 500 - 1 761 200 Kč
|
Cena
706 400 - 1 073 500 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
4,5 - 7,7 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
5,4 - 5,9 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
13 - 13,7 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
404 - 417 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
118 - 174 g/km
|
co2
0 - 135 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 645 - 1 780 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 316 - 1 563 kg
|
|
Objem kufru
515 - 560 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 845 mm
|
Šířka
1 805 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
495 - 510 kg
|
Užitečné zatížení
367 - 469 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín MHEV, Diesel, Benzín
|
Typ motoru
Benzín MHEV, Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
150 - 300 HP
|
Výkon HP
125 - 168 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
5,4 - 8,9 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,4 - 9,8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
280 - 400 Nm
|
Točivý moment
170 - 290 Nm
|
|
Počet válců
3 - 4
|
Počet válců
3
|
|
Výkon kW
110 - 221 kW
|
Výkon kW
92 - 124 kW
|
|
Objem motoru
1 499 - 1 998 cm3
|
Objem motoru
999 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2024
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
|
Třída účinnosti CO2
D, F
|
Třída účinnosti CO2
D, A
|
|
Značka
BMW
|
Značka
Ford
|