VS

BMW X7 vs VW Tayron ve srovnání

Porovnejte výkon (530 HP vs 272 HP), kufr a cenu (2 696 400 Kč vs 1 188 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW X7 nebo VW Tayron?

BMW X7 vs VW Tayron: nejdůležitější rozdíly

BMW X7

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně vyšší výkon
  • viditelně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

VW Tayron

4,5 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • výrazně úspornější
  • zásadně lehčí
  • lehce větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

X7

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

VW Tayronzásadně výhodu v ceně – začíná od 1 188 100 Kč , zatímco BMW X7 je dostupný od 2 696 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 508 348 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: VW Tayron si vystačí s 1,5 L/100km a je tak výrazně úspornější než BMW X7 s 8 L/100km. Rozdíl je přibližně 6,5 L/100km na 100 km.

Tayron

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruBMW X7 výrazně výhodu – nabízí 530 HP místo 272 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 258 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW X7 viditelně navrch – sprint zvládne za 4,7 s, zatímco VW Tayron potřebuje 6,1 s. Je tedy přibližně o 1,4 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW X7 táhne značně silněji a nabízí 750 Nm místo 400 Nm. Rozdíl činí přibližně 350 Nm.

X7

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: BMW X7 nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je VW Tayron zásadně lehčí – 1 682 kg oproti 2 490 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 808 kg.

U objemu kufruVW Tayron lehce více místa – 885 L oproti 750 L. Rozdíl činí přibližně 135 L.

Také u užitečného zatíženíBMW X7 jasně navrch – 760 kg oproti 573 kg. Rozdíl činí přibližně 187 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW Tayron vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 188 100 Kč
Tayron

VW Tayron

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Diesel, Benzín, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 150 - 272 HP
  • Spotřeba l/100 km : 1,5 - 8,5 L/100km
  • Elektrický dojezd : 116 - 123 km
BMW X7
VW Tayron

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW X7

The BMW X7 sits at the top of BMW’s SUV range, wrapping executive-level luxury and a cavernous cabin in a bold, road-commanding package. It’s ideal for buyers who want first-class comfort and presence on the road — think chauffeur-level refinement without hiring one, though you’ll need a confident approach to parking.

Všechny informace

VW Tayron

VW Tayron je prostorné, moderně pojaté SUV, které klade důraz na komfort a praktickou všestrannost. Hodí se pro rodinné i každodenní užívání díky pohodlnému interiéru, vyvážené ovladatelnosti a solidnímu zpracování.

Všechny informace
BMW X7
VW Tayron

Náklady a spotřeba

Cena
2 696 400 - 3 494 000 Kč
Cena
1 188 100 - 1 654 300 Kč
Spotřeba l/100 km
8 - 12,1 L/100km
Spotřeba l/100 km
1,5 - 8,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
116 - 123 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
210 - 274 g/km
co2
33 - 192 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
7
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 490 - 2 675 kg
Pohotovostní hmotnost
1 682 - 1 948 kg
Objem kufru
750 L
Objem kufru
705 - 885 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
2 000 mm
Šířka
1 853 - 1 866 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
680 - 760 kg
Užitečné zatížení
489 - 573 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel MHEV
Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel, Benzín, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
352 - 530 HP
Výkon HP
150 - 272 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,7 - 5,9 s
Zrychlení 0–100 km/h
6,1 - 9,7 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
520 - 750 Nm
Točivý moment
250 - 400 Nm
Počet válců
6 - 8
Počet válců
4
Výkon kW
259 - 390 kW
Výkon kW
110 - 200 kW
Objem motoru
2 993 - 4 395 cm3
Objem motoru
1 498 - 1 984 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
E, F, G, B
Značka
BMW
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.