Porovnejte výkon (212 HP vs 177 HP), kufr a cenu (809 900 Kč vs 632 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BYD Atto 2 nebo GWM HAVAL Jolion Pro?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
GWM HAVAL Jolion Pro má viditelně výhodu v ceně – začíná od 632 700 Kč , zatímco BYD Atto 2 je dostupný od 809 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 177 230 Kč.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má BYD Atto 2 o něco výhodu – nabízí 212 HP místo 177 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 35 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BYD Atto 2 trochu navrch – sprint zvládne za 7,5 s, zatímco GWM HAVAL Jolion Pro potřebuje 7,9 s. Je tedy přibližně o 0,4 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BYD Atto 2 táhne spíše silněji a nabízí 310 Nm místo 270 Nm. Rozdíl činí přibližně 40 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je BYD Atto 2 mírně lehčí – 1 510 kg oproti 1 595 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 85 kg.
Také u užitečného zatížení má BYD Atto 2 jasně navrch – 490 kg oproti 330 kg. Rozdíl činí přibližně 160 kg.
BYD Atto 2 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
BYD Atto 2 působí moderně a originálně, s důrazem na praktičnost a pohodlí pro každodenní ježdění. Interiér nabízí intuitivní ovládání a dostatek prostoru pro posádku, takže se hodí pro rodinné i městské použití.
Všechny informaceThe Haval Jolion Pro punches above its class with sharp styling, a surprisingly roomy cabin and a feature set that feels more premium than its price suggests. It’s an easy-to-live-with compact SUV that aims to charm value-conscious buyers who want style and tech without the badge drama — and it might just make your neighbours ask if you traded up.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
809 900 - 1 063 100 Kč
|
Cena
632 700 - 701 100 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
7,4 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
15,8 - 16 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
40 - 430 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 - 41 g/km
|
co2
167 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 510 - 1 720 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 595 kg
|
|
Objem kufru
400 - 450 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 830 mm
|
Šířka
1 898 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
260 - 490 kg
|
Užitečné zatížení
330 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro, Plug-in hybrid
|
Typ motoru
Benzín
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka, Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
166 - 212 HP
|
Výkon HP
177 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,5 - 9,1 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,9 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
290 - 310 Nm
|
Točivý moment
270 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
122 - 156 kW
|
Výkon kW
130 kW
|
|
Objem motoru
1 498 cm3
|
Objem motoru
1 499 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
A, B
|
Třída účinnosti CO2
F
|
|
Značka
BYD
|
Značka
GWM
|