VS

BYD Atto 3 vs Maserati MCPURA Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (449 HP vs 630 HP), kufr a cenu (1 139 100 Kč vs 6 203 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BYD Atto 3 nebo Maserati MCPURA Coupe?

BYD Atto 3 vs Maserati MCPURA Coupe: nejdůležitější rozdíly

BYD Atto 3

4,1 (7 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • zásadně větší kufr
Všechny informace

Maserati MCPURA Coupe

  • viditelně vyšší výkon
  • znatelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • jasně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Atto 3

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

BYD Atto 3zásadně výhodu v ceně – začíná od 1 139 100 Kč , zatímco Maserati MCPURA Coupe je dostupný od 6 203 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 5 063 951 Kč.

MCPURA Coupe

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruMaserati MCPURA Coupe viditelně výhodu – nabízí 630 HP místo 449 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 181 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Maserati MCPURA Coupe znatelně navrch – sprint zvládne za 2,9 s, zatímco BYD Atto 3 potřebuje 3,9 s. Je tedy přibližně o 1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Maserati MCPURA Coupe táhne viditelně silněji a nabízí 730 Nm místo 560 Nm. Rozdíl činí přibližně 170 Nm.

Atto 3

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: BYD Atto 3 nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Maserati MCPURA Coupe jasně lehčí – 1 469 kg oproti 1 880 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 411 kg.

U objemu kufruBYD Atto 3 zásadně více místa – 490 L oproti 100 L. Rozdíl činí přibližně 390 L.

Také u užitečného zatíženíBYD Atto 3 výrazněji navrch – 530 kg oproti 321 kg. Rozdíl činí přibližně 209 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BYD Atto 3 je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 139 100 Kč
Atto 3

BYD Atto 3

  • Typ motoru Elektro
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP 313 - 449 HP
  • Spotřeba kWh/100 km 16,4 - 17,8 kWh/100km
  • Elektrický dojezd 470 - 510 km
BYD Atto 3
Maserati MCPURA Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BYD Atto 3

BYD Atto 3 je kompaktní elektromobil s odvážným designem a promyšleným interiérem, který poskytuje komfort a praktičnost pro každodenní používání. Jízdní projev je tichý a plynulý, a nízké provozní náklady z něj dělají atraktivní volbu pro ty, kteří zvažují přechod na elektromobilitu.

Všechny informace

Maserati MCPURA Coupe

Maserati MCPURA kupé zaujme sebevědomým italským designem, který kombinuje elegantní křivky s atletickým výrazem a okamžitě poutá pozornost. Vůz nabízí emotivní a dynamický jízdní projev, zatímco interiér klade důraz na luxusní materiály a řidičský komfort.

Všechny informace
BYD Atto 3
Maserati MCPURA Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
1 139 100 - 1 291 000 Kč
Cena
6 203 000 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
11,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
16,4 - 17,8 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
470 - 510 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
261 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 880 - 1 990 kg
Pohotovostní hmotnost
1 469 kg
Objem kufru
490 L
Objem kufru
100 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 875 mm
Šířka
1 965 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
530 kg
Užitečné zatížení
321 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
313 - 449 HP
Výkon HP
630 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,9 - 5,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
380 - 560 Nm
Točivý moment
730 Nm
Počet válců
-
Počet válců
6
Výkon kW
230 - 330 kW
Výkon kW
463 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
3 000 cm3

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
G
Značka
BYD
Značka
Maserati
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.