VS

Citroen C3 vs MG MG3 ve srovnání

Porovnejte výkon (113 HP vs 194 HP), kufr a cenu (404 800 Kč vs 455 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Citroen C3 nebo MG MG3?

Citroen C3 vs MG MG3: nejdůležitější rozdíly

Citroen C3

4,9 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • o něco levnější
  • minimálně lehčí
Všechny informace

MG MG3

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně vyšší výkon
  • lehce úspornější
  • znatelně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

C3

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Citroen C3o něco výhodu v ceně – začíná od 404 800 Kč , zatímco MG MG3 je dostupný od 455 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 50 637 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: MG MG3 si vystačí s 4,4 L/100km a je tak lehce úspornější než Citroen C3 s 5 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,6 L/100km na 100 km.

MG3

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruMG MG3 zásadně výhodu – nabízí 194 HP místo 113 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 81 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má MG MG3 znatelně navrch – sprint zvládne za 8 s, zatímco Citroen C3 potřebuje 9,9 s. Je tedy přibližně o 1,9 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Citroen C3 táhne znatelně silněji a nabízí 205 Nm místo 148 Nm. Rozdíl činí přibližně 57 Nm.

C3

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Citroen C3 minimálně lehčí – 1 226 kg oproti 1 237 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 11 kg.

Také u užitečného zatíženíMG MG3 mírně navrch – 448 kg oproti 423 kg. Rozdíl činí přibližně 25 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

MG MG3 mírně se prosazuje v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 455 500 Kč
MG3

MG MG3

  • Typ motoru : Benzín, Plný hybrid
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 116 - 194 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,4 - 6,1 L/100km
Citroen C3
MG MG3

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Citroen C3

Citroën C3 je oblíbený městský hatchback, který zaujme výrazným francouzským designem a pohodlným naladěním podvozku. Nabízí praktičnost a variabilitu pro každodenní ježdění, přičemž se vyznačuje příjemnou jízdou a možnostmi personalizace, které mu dodávají osobitý charakter.

Všechny informace

MG MG3

MG3 je kompaktní hatchback, který zaujme svěžím vzhledem a praktičností pro každodenní městské ježdění. Nabízí dobrý poměr výbavy a ceny, ale jízdní projev a kvalita interiéru nemusí vyhovovat těm, kteří hledají prémiovější dojem.

Všechny informace
Citroen C3
MG MG3

Náklady a spotřeba

Cena
404 800 - 726 400 Kč
Cena
455 500 - 632 700 Kč
Spotřeba l/100 km
5 - 5,6 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,4 - 6,1 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
16,7 - 17,2 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
212 - 325 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 126 g/km
co2
100 - 137 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
2 - 5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 226 - 1 518 kg
Pohotovostní hmotnost
1 237 - 1 285 kg
Objem kufru
310 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 755 mm
Šířka
1 797 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
227 - 423 kg
Užitečné zatížení
373 - 448 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro, Benzín, Benzín MHEV
Typ motoru
Benzín, Plný hybrid
Převodovka
Automatická, Manuel
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka, Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
101 - 113 HP
Výkon HP
116 - 194 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9,9 - 12 s
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 10,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
120 - 205 Nm
Točivý moment
148 Nm
Počet válců
3
Počet válců
4
Výkon kW
74 - 83 kW
Výkon kW
85 - 143 kW
Objem motoru
1 199 cm3
Objem motoru
1 490 - 1 495 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 026
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
A, D, C
Třída účinnosti CO2
E, C
Značka
Citroen
Značka
MG
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.