VS

Citroen C3 vs VW ID.Polo ve srovnání

Porovnejte výkon (113 HP vs 211 HP), kufr a cenu (404 800 Kč vs 632 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Citroen C3 nebo VW ID.Polo?

Citroen C3 vs VW ID.Polo: nejdůležitější rozdíly

Citroen C3

4,9 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • viditelně lehčí
Všechny informace

VW ID.Polo

  • podstatně vyšší výkon
  • výrazněji úspornější
  • viditelně delší dojezd
  • viditelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • jasně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

C3

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Citroen C3značně výhodu v ceně – začíná od 404 800 Kč , zatímco VW ID.Polo je dostupný od 632 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 227 993 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu VW ID.Polo: s hodnotou 13,3 kWh/100km je výrazněji efektivnější než Citroen C3 s 16,7 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 3,4 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje VW ID.Polo viditelně více: ujede až 454 km, tedy přibližně o 129 km více než Citroen C3.

ID.Polo

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruVW ID.Polo podstatně výhodu – nabízí 211 HP místo 113 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 98 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW ID.Polo viditelně navrch – sprint zvládne za 7,1 s, zatímco Citroen C3 potřebuje 9,9 s. Je tedy přibližně o 2,8 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW ID.Polo táhne výrazněji silněji a nabízí 290 Nm místo 205 Nm. Rozdíl činí přibližně 85 Nm.

C3

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Citroen C3 viditelně lehčí – 1 226 kg oproti 1 568 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 342 kg.

U objemu kufruVW ID.Polo jasně více místa – 441 L oproti 310 L. Rozdíl činí přibližně 131 L.

Také u užitečného zatíženíVW ID.Polo minimálně navrch – 444 kg oproti 423 kg. Rozdíl činí přibližně 21 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW ID.Polo překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 632 800 Kč
ID.Polo

VW ID.Polo

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 116 - 211 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 13,3 - 13,7 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 442 - 454 km
Citroen C3
VW ID.Polo

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Citroen C3

Citroën C3 je oblíbený městský hatchback, který zaujme výrazným francouzským designem a pohodlným naladěním podvozku. Nabízí praktičnost a variabilitu pro každodenní ježdění, přičemž se vyznačuje příjemnou jízdou a možnostmi personalizace, které mu dodávají osobitý charakter.

Všechny informace

VW ID.Polo

VW ID. Polo je elektrické městské auto, které kombinuje praktickou povahu klasického Polo s moderním designem a intuitivními technologiemi. Nabízí příjemný interiér s dostatkem prostoru pro každodenní dojíždění a asistenční funkce, které usnadňují řízení ve městě.

Všechny informace
Citroen C3
VW ID.Polo

Náklady a spotřeba

Cena
404 800 - 726 400 Kč
Cena
632 800 - 1 062 000 Kč
Spotřeba l/100 km
5 - 5,6 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
16,7 - 17,2 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
13,3 - 13,7 kWh/100km
Elektrický dojezd
212 - 325 km
Elektrický dojezd
442 - 454 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 126 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
2 - 5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 226 - 1 518 kg
Pohotovostní hmotnost
1 568 - 1 576 kg
Objem kufru
310 L
Objem kufru
441 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 755 mm
Šířka
1 816 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
227 - 423 kg
Užitečné zatížení
444 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro, Benzín, Benzín MHEV
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická, Manuel
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka, Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
101 - 113 HP
Výkon HP
116 - 211 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9,9 - 12 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,1 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
120 - 205 Nm
Točivý moment
290 Nm
Počet válců
3
Počet válců
-
Výkon kW
74 - 83 kW
Výkon kW
85 - 155 kW
Objem motoru
1 199 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 026
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A, D, C
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Citroen
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.