Porovnejte výkon (156 HP vs 150 HP), kufr a cenu (607 400 Kč vs 807 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Citroen C4 nebo Renault R4?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
Citroen C4 má výrazněji výhodu v ceně – začíná od 607 400 Kč , zatímco Renault R4 je dostupný od 807 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 199 763 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu Citroen C4: s hodnotou 14,6 kWh/100km je minimálně efektivnější než Renault R4 s 15,1 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 0,5 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Citroen C4 minimálně více: ujede až 427 km, tedy přibližně o 18 km více než Renault R4.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Citroen C4 minimálně výhodu – nabízí 156 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 6 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Citroen C4 mírně navrch – sprint zvládne za 8 s, zatímco Renault R4 potřebuje 8,2 s. Je tedy přibližně o 0,2 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Citroen C4 táhne trochu silněji a nabízí 270 Nm místo 245 Nm. Rozdíl činí přibližně 25 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Citroen C4 minimálně lehčí – 1 403 kg oproti 1 510 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 107 kg.
U objemu kufru má Renault R4 podstatně více místa – 1 045 L oproti 510 L. Rozdíl činí přibližně 535 L.
Také u užitečného zatížení má Renault R4 minimálně navrch – 443 kg oproti 406 kg. Rozdíl činí přibližně 37 kg.
Citroen C4 je jen o vlásek vpředu v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Citroën C4 vyniká odvážným designem a pohodlným, dobře odhlučněným interiérem, který dává pocit komfortu i na delších trasách. Nabízí vyváženou jízdní kulturu a praktičnost pro každodenní provoz, takže se hodí pro řidiče, kteří ocení pohodlí a snadnou ovladatelnost.
Všechny informaceRenault čtyřka je ikonické, jednoduché a odolné vozidlo, které si získalo věrné majitele díky své praktičnosti a snadné údržbě. Je to auto, které příjemně kombinuje užitkovost s osobitým retro stylem a osloví ty, kdo ocení funkčnost před zbytečnou komplikací.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
607 400 - 950 500 Kč
|
Cena
807 200 - 969 700 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
4,7 - 4,8 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
14,6 - 15,3 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
15,1 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
354 - 427 km
|
Elektrický dojezd
409 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 - 108 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
2 - 5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 403 - 1 652 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 510 - 1 537 kg
|
|
Objem kufru
380 - 510 L
|
Objem kufru
420 - 1 045 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 800 - 1 834 mm
|
Šířka
1 808 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
379 - 406 kg
|
Užitečné zatížení
385 - 443 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro, Benzín MHEV
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
110 - 156 HP
|
Výkon HP
150 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 10,8 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,2 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
205 - 270 Nm
|
Točivý moment
245 Nm
|
|
Počet válců
3
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
81 - 115 kW
|
Výkon kW
110 kW
|
|
Objem motoru
1 199 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
|
Třída účinnosti CO2
A, C
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Citroen
|
Značka
Renault
|