VS

Citroen Jumper vs CUPRA Tavascan ve srovnání

Porovnejte výkon (279 HP vs 340 HP), kufr a cenu (1 627 000 Kč vs 1 263 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Citroen Jumper nebo CUPRA Tavascan?

Citroen Jumper vs CUPRA Tavascan: nejdůležitější rozdíly

CUPRA Tavascan

4,5 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • jasně levnější
  • spíše vyšší výkon
  • podstatně úspornější
  • viditelně delší dojezd
  • jasně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Jumper

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

CUPRA Tavascanjasně výhodu v ceně – začíná od 1 263 400 Kč , zatímco Citroen Jumper je dostupný od 1 627 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 363 574 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu CUPRA Tavascan: s hodnotou 15,4 kWh/100km je podstatně efektivnější než Citroen Jumper s 26,2 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 10,8 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje CUPRA Tavascan viditelně více: ujede až 557 km, tedy přibližně o 133 km více než Citroen Jumper.

Tavascan

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruCUPRA Tavascan spíše výhodu – nabízí 340 HP místo 279 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 61 HP.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: CUPRA Tavascan táhne jasně silněji a nabízí 545 Nm místo 410 Nm. Rozdíl činí přibližně 135 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: CUPRA Tavascan nabízí více míst k sezení – 5 vs 3.

U pohotovostní hmotnosti je CUPRA Tavascan jasně lehčí – 2 096 kg oproti 2 865 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 769 kg.

Také u užitečného zatíženíCitroen Jumper výrazně navrch – 1 385 kg oproti 518 kg. Rozdíl činí přibližně 867 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

CUPRA Tavascan nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 263 400 Kč
Tavascan

CUPRA Tavascan

  • Typ motoru Elektro
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP 190 - 340 HP
  • Spotřeba kWh/100 km 15,4 - 17,1 kWh/100km
  • Elektrický dojezd 441 - 557 km
Citroen Jumper
CUPRA Tavascan

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Citroen Jumper

Citroën Jumper je oblíbený užitkový vůz, který nabízí prostorný nákladový prostor a praktičnost pro každodenní práci. Vhodí se pro řemeslníky i firmy, protože kombinuje spolehlivost s pohodlnou jízdou a rozumnými provozními náklady.

Všechny informace

CUPRA Tavascan

CUPRA Tavascan je elektrické SUV s dynamickým coupe profilem, které přitahuje pozornost výrazným designem a sportovními jízdními vlastnostmi. Interiér klade důraz na moderní komfort a praktičnost, přičemž cílí na řidiče, kteří chtějí kombinaci stylu a každodenní použitelnosti.

Všechny informace
Citroen Jumper
CUPRA Tavascan

Náklady a spotřeba

Cena
1 627 000 - 1 708 300 Kč
Cena
1 263 400 - 1 492 500 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
26,2 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
15,4 - 17,1 kWh/100km
Elektrický dojezd
424 km
Elektrický dojezd
441 - 557 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Dodávka
Karoserie
SUV
Počet sedadel
3
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 865 - 2 940 kg
Pohotovostní hmotnost
2 096 - 2 273 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
540 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
2 050 mm
Šířka
1 861 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
560 - 1 385 kg
Užitečné zatížení
507 - 518 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
279 HP
Výkon HP
190 - 340 HP
Zrychlení 0–100 km/h
-
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 8,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
410 Nm
Točivý moment
350 - 545 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
205 kW
Výkon kW
140 - 250 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Citroen
Značka
CUPRA
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.