Porovnejte výkon (279 HP vs 343 HP), kufr a cenu (1 627 000 Kč vs 1 063 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Citroen Jumper nebo Toyota C-HR+?
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
Toyota C-HR+ má výrazně výhodu v ceně – začíná od 1 063 100 Kč , zatímco Citroen Jumper je dostupný od 1 627 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 563 843 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu Toyota C-HR+: s hodnotou 13,4 kWh/100km je podstatně efektivnější než Citroen Jumper s 26,2 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 12,8 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Toyota C-HR+ výrazněji více: ujede až 607 km, tedy přibližně o 183 km více než Citroen Jumper.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Toyota C-HR+ o něco výhodu – nabízí 343 HP místo 279 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 64 HP.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Citroen Jumper táhne spíše silněji a nabízí 410 Nm místo 338 Nm. Rozdíl činí přibližně 72 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Počet sedadel: Toyota C-HR+ nabízí více míst k sezení – 5 vs 3.
U pohotovostní hmotnosti je Toyota C-HR+ výrazně lehčí – 1 810 kg oproti 2 865 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 1 055 kg.
Také u užitečného zatížení má Citroen Jumper podstatně navrch – 1 385 kg oproti 655 kg. Rozdíl činí přibližně 730 kg.
Toyota C-HR+ vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Citroen Jumper is a no-nonsense workhorse that swaps flash for sheer practicality, with a spacious load area and composed, user-friendly driving manners that make busy workdays easier. It won’t win any beauty contests, but its sensible packaging, comfortable cab and wallet-friendly running make it a compelling choice for tradespeople and small businesses.
Všechny informace
Toyota C‑HR vyniká originálním, odvážným designem, který na silnici snadno zaujme, a přitom nabízí kultivovaný a předvídatelný jízdní projev. Interiér je prakticky uspořádaný s kvalitním zpracováním a moderními prvky, takže jde o rozumnou volbu pro ty, kdo hledají styl a spolehlivost.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 627 000 - 1 708 300 Kč
|
Cena
1 063 100 - 1 366 900 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
26,2 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
13,4 - 15,5 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
424 km
|
Elektrický dojezd
458 - 607 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Dodávka
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
3
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 865 - 2 940 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 810 - 2 010 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
416 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
2 050 mm
|
Šířka
1 870 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
560 - 1 385 kg
|
Užitečné zatížení
550 - 655 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
279 HP
|
Výkon HP
167 - 343 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
Zrychlení 0–100 km/h
5,2 - 8,4 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
410 Nm
|
Točivý moment
268 - 338 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
205 kW
|
Výkon kW
123 - 252 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2024
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Citroen
|
Značka
Toyota
|