VS

CUPRA Tavascan vs Kia EV3 ve srovnání

Porovnejte výkon (340 HP vs 265 HP), kufr a cenu (1 350 500 Kč vs 1 186 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - CUPRA Tavascan nebo Kia EV3?

CUPRA Tavascan vs Kia EV3: nejdůležitější rozdíly

CUPRA Tavascan

4,4 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • jasně vyšší výkon
  • o něco rychlejší z 0 na 100 km/h
  • znatelně větší kufr
Všechny informace

Kia EV3

4,6 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • o něco levnější
  • trochu úspornější
  • trochu delší dojezd
  • trochu lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Tavascan

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Kia EV3o něco výhodu v ceně – začíná od 1 186 900 Kč , zatímco CUPRA Tavascan je dostupný od 1 350 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 163 558 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Kia EV3: s hodnotou 15,8 kWh/100km je trochu efektivnější než CUPRA Tavascan s 15,9 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 0,1 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Kia EV3 trochu více: ujede až 572 km, tedy přibližně o 19 km více než CUPRA Tavascan.

EV3

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruCUPRA Tavascan jasně výhodu – nabízí 340 HP místo 265 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 75 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má CUPRA Tavascan o něco navrch – sprint zvládne za 5,5 s, zatímco Kia EV3 potřebuje 6,6 s. Je tedy přibližně o 1,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: CUPRA Tavascan táhne podstatně silněji a nabízí 679 Nm místo 385 Nm. Rozdíl činí přibližně 294 Nm.

Tavascan

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Kia EV3 trochu lehčí – 1 995 kg oproti 2 178 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 183 kg.

U objemu kufruCUPRA Tavascan znatelně více místa – 540 L oproti 413 L. Rozdíl činí přibližně 127 L.

Také u užitečného zatíženíCUPRA Tavascan trochu navrch – 522 kg oproti 485 kg. Rozdíl činí přibližně 37 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

CUPRA Tavascan vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 350 500 Kč
Tavascan

CUPRA Tavascan

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 286 - 340 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 15,9 - 17,1 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 513 - 553 km
CUPRA Tavascan
Kia EV3

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

CUPRA Tavascan

CUPRA Tavascan je elektrické SUV s dynamickým coupe profilem, které přitahuje pozornost výrazným designem a sportovními jízdními vlastnostmi. Interiér klade důraz na moderní komfort a praktičnost, přičemž cílí na řidiče, kteří chtějí kombinaci stylu a každodenní použitelnosti.

Všechny informace

Kia EV3

Kia EV3 je elektrický vůz se svěžím designem a praktickým pojetím, který vynikne zejména v každodenním městském provozu. Interiér působí promyšleně a jízda je klidná a ovladatelná, takže jde o dobrý kompromis mezi komfortem a praktičností.

Všechny informace
CUPRA Tavascan
Kia EV3

Náklady a spotřeba

Cena
1 350 500 - 1 466 200 Kč
Cena
1 186 900 - 1 296 100 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
15,9 - 17,1 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
15,8 kWh/100km
Elektrický dojezd
513 - 553 km
Elektrický dojezd
572 km
Kapacita baterie
77 kWh
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
5
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 178 - 2 273 kg
Pohotovostní hmotnost
1 995 kg
Objem kufru
540 L
Objem kufru
413 L
Délka
4 644 mm
Délka
-
Šířka
1 861 mm
Šířka
1 850 mm
Výška
1 597 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
507 - 522 kg
Užitečné zatížení
485 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
286 - 340 HP
Výkon HP
265 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 6,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
6,6 s
Max. rychlost
180 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
545 - 679 Nm
Točivý moment
385 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
210 - 250 kW
Výkon kW
195 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
CUPRA
Značka
Kia
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.