VS

CUPRA Terramar vs Dacia Jogger ve srovnání

Porovnejte výkon (272 HP vs 158 HP), kufr a cenu (1 223 400 Kč vs 455 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - CUPRA Terramar nebo Dacia Jogger?

CUPRA Terramar vs Dacia Jogger: nejdůležitější rozdíly

CUPRA Terramar

5 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně vyšší výkon
  • zásadně úspornější
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Dacia Jogger

4,4 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • viditelně lehčí
  • o něco větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Terramar

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Dacia Joggerznačně výhodu v ceně – začíná od 455 500 Kč , zatímco CUPRA Terramar je dostupný od 1 223 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 767 910 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: CUPRA Terramar si vystačí s 1,6 L/100km a je tak zásadně úspornější než Dacia Jogger s 4,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,9 L/100km na 100 km.

Jogger

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruCUPRA Terramar podstatně výhodu – nabízí 272 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 114 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má CUPRA Terramar výrazně navrch – sprint zvládne za 5,9 s, zatímco Dacia Jogger potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: CUPRA Terramar táhne zásadně silněji a nabízí 400 Nm místo 200 Nm. Rozdíl činí přibližně 200 Nm.

Terramar

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Dacia Jogger nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Dacia Jogger viditelně lehčí – 1 268 kg oproti 1 638 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 370 kg.

U objemu kufruDacia Jogger o něco více místa – 607 L oproti 540 L. Rozdíl činí přibližně 67 L.

Také u užitečného zatíženíDacia Jogger minimálně navrch – 559 kg oproti 542 kg. Rozdíl činí přibližně 17 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

CUPRA Terramar vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 223 400 Kč
Terramar

CUPRA Terramar

  • Typ motoru : Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol, Pohon předních kol
  • Výkon HP : 150 - 272 HP
  • Spotřeba l/100 km : 1,6 - 8,4 L/100km
  • Elektrický dojezd : 118 km
CUPRA Terramar
Dacia Jogger

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

CUPRA Terramar

CUPRA Terramar je dynamické a sebevědomé SUV, které kombinuje sportovní charakter s praktickým každodenním nasazením. Interiér působí kvalitně a moderně, zatímco podvozek a řízení nabídnou precizní jízdní zážitek pro řidiče, kteří ocení ostřejší reakce a komfort na delších trasách.

Všechny informace

Dacia Jogger

Dacia Jogger je praktické rodinné kombi s prostorným a variabilním interiérem, které klade důraz na užitnou hodnotu a jednoduchost. Nabízí spolehlivé, nenáročné řešení pro ty, kteří hledají funkčnost a nízké provozní náklady bez zbytečného luxusu.

Všechny informace
CUPRA Terramar
Dacia Jogger

Náklady a spotřeba

Cena
1 223 400 - 1 493 200 Kč
Cena
455 500 - 693 500 Kč
Spotřeba l/100 km
1,6 - 8,4 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,5 - 7,6 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
118 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
36 - 191 g/km
co2
103 - 138 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
MPV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5 - 7
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 638 - 1 904 kg
Pohotovostní hmotnost
1 268 - 1 463 kg
Objem kufru
450 - 540 L
Objem kufru
160 - 607 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 869 mm
Šířka
1 784 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
512 - 542 kg
Užitečné zatížení
384 - 559 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín, Plný hybrid, LPG
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
150 - 272 HP
Výkon HP
110 - 158 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,9 - 9,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
250 - 400 Nm
Točivý moment
190 - 200 Nm
Počet válců
4
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
110 - 200 kW
Výkon kW
81 - 116 kW
Objem motoru
1 498 - 1 984 cm3
Objem motoru
999 - 1 789 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
F, E, B, G
Třída účinnosti CO2
D, E, C
Značka
CUPRA
Značka
Dacia
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.