VS

CUPRA Terramar vs VW Touareg ve srovnání

Porovnejte výkon (272 HP vs 462 HP), kufr a cenu (1 223 400 Kč vs 1 899 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - CUPRA Terramar nebo VW Touareg?

CUPRA Terramar vs VW Touareg: nejdůležitější rozdíly

CUPRA Terramar

5 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • zásadně úspornější
  • výrazně delší dojezd
  • jasně lehčí
Všechny informace

VW Touareg

4,9 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně vyšší výkon
  • lehce rychlejší z 0 na 100 km/h
  • viditelně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Terramar

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

CUPRA Terramarzásadně výhodu v ceně – začíná od 1 223 400 Kč , zatímco VW Touareg je dostupný od 1 899 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 676 130 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: CUPRA Terramar si vystačí s 1,6 L/100km a je tak zásadně úspornější než VW Touareg s 5,2 L/100km. Rozdíl je přibližně 3,6 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje CUPRA Terramar výrazně více: ujede až 118 km, tedy přibližně o 69 km více než VW Touareg.

Touareg

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruVW Touareg značně výhodu – nabízí 462 HP místo 272 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 190 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW Touareg lehce navrch – sprint zvládne za 5,1 s, zatímco CUPRA Terramar potřebuje 5,9 s. Je tedy přibližně o 0,8 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW Touareg táhne výrazně silněji a nabízí 700 Nm místo 400 Nm. Rozdíl činí přibližně 300 Nm.

Terramar

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je CUPRA Terramar jasně lehčí – 1 638 kg oproti 2 059 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 421 kg.

U objemu kufruVW Touareg viditelně více místa – 810 L oproti 540 L. Rozdíl činí přibližně 270 L.

Také u užitečného zatíženíVW Touareg znatelně navrch – 751 kg oproti 542 kg. Rozdíl činí přibližně 209 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

CUPRA Terramar vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 223 400 Kč
Terramar

CUPRA Terramar

  • Typ motoru : Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol, Pohon předních kol
  • Výkon HP : 150 - 272 HP
  • Spotřeba l/100 km : 1,6 - 8,4 L/100km
  • Elektrický dojezd : 118 km
CUPRA Terramar
VW Touareg

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

CUPRA Terramar

CUPRA Terramar je dynamické a sebevědomé SUV, které kombinuje sportovní charakter s praktickým každodenním nasazením. Interiér působí kvalitně a moderně, zatímco podvozek a řízení nabídnou precizní jízdní zážitek pro řidiče, kteří ocení ostřejší reakce a komfort na delších trasách.

Všechny informace

VW Touareg

Touareg je prémiově pojatý vůz s důrazem na pohodlí, tichou jízdu a pečlivé zpracování interiéru. Hodí se jak na dlouhé cesty, tak na každodenní provoz, nabízí sebevědomý jízdní projev a praktickou všestrannost.

Všechny informace
CUPRA Terramar
VW Touareg

Náklady a spotřeba

Cena
1 223 400 - 1 493 200 Kč
Cena
1 899 500 - 2 607 900 Kč
Spotřeba l/100 km
1,6 - 8,4 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,2 - 10,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
118 km
Elektrický dojezd
47 - 49 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
36 - 191 g/km
co2
119 - 239 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 638 - 1 904 kg
Pohotovostní hmotnost
2 059 - 2 470 kg
Objem kufru
450 - 540 L
Objem kufru
665 - 810 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 869 mm
Šířka
1 984 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
512 - 542 kg
Užitečné zatížení
550 - 751 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín, Plug-in hybrid, Diesel
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
150 - 272 HP
Výkon HP
231 - 462 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,9 - 9,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,1 - 7,7 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
250 - 400 Nm
Točivý moment
450 - 700 Nm
Počet válců
4
Počet válců
6
Výkon kW
110 - 200 kW
Výkon kW
170 - 340 kW
Objem motoru
1 498 - 1 984 cm3
Objem motoru
2 967 - 2 995 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
F, E, B, G
Třída účinnosti CO2
G, D
Značka
CUPRA
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.