VS

Renault Express vs VW Touareg ve srovnání

Porovnejte výkon (102 HP vs 462 HP), kufr a cenu (505 900 Kč vs 1 899 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Express nebo VW Touareg?

Renault Express vs VW Touareg: nejdůležitější rozdíly

Renault Express

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • spíše úspornější
  • zásadně lehčí
Všechny informace

VW Touareg

4,9 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně vyšší výkon
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Express

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Renault Expressznačně výhodu v ceně – začíná od 505 900 Kč , zatímco VW Touareg je dostupný od 1 899 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 393 656 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Renault Express si vystačí s 4,6 L/100km a je tak spíše úspornější než VW Touareg s 5,2 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,6 L/100km na 100 km.

Touareg

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruVW Touareg výrazně výhodu – nabízí 462 HP místo 102 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 360 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW Touareg značně navrch – sprint zvládne za 5,1 s, zatímco Renault Express potřebuje 11,9 s. Je tedy přibližně o 6,8 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW Touareg táhne výrazně silněji a nabízí 700 Nm místo 240 Nm. Rozdíl činí přibližně 460 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: VW Touareg nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Renault Express zásadně lehčí – 1 296 kg oproti 2 059 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 763 kg.

Také u užitečného zatíženíVW Touareg mírně navrch – 751 kg oproti 700 kg. Rozdíl činí přibližně 51 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW Touareg je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 899 500 Kč
Touareg

VW Touareg

  • Typ motoru : Benzín, Plug-in hybrid, Diesel
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 231 - 462 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,2 - 10,5 L/100km
  • Elektrický dojezd : 47 - 49 km
Renault Express
VW Touareg

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Renault Express

The Renault Express is a no-nonsense city van that pairs clever packaging and practical cargo space with an easy-to-drive, fuss-free character. Built for small businesses and active families, it delivers rugged reliability and low running costs without pretension — a sensible workhorse with a wink.

Všechny informace

VW Touareg

Touareg je prémiově pojatý vůz s důrazem na pohodlí, tichou jízdu a pečlivé zpracování interiéru. Hodí se jak na dlouhé cesty, tak na každodenní provoz, nabízí sebevědomý jízdní projev a praktickou všestrannost.

Všechny informace
Renault Express
VW Touareg

Náklady a spotřeba

Cena
505 900 - 575 200 Kč
Cena
1 899 500 - 2 607 900 Kč
Spotřeba l/100 km
4,6 - 6,6 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,2 - 10,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
47 - 49 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
121 - 149 g/km
co2
119 - 239 g/km
Objem nádrže
50 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Dodávka
Karoserie
SUV
Počet sedadel
2
Počet sedadel
5
Dveře
4
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 296 - 1 390 kg
Pohotovostní hmotnost
2 059 - 2 470 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
665 - 810 L
Délka
4 393 mm
Délka
-
Šířka
1 775 mm
Šířka
1 984 mm
Výška
1 811 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
3 300 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
575 - 700 kg
Užitečné zatížení
550 - 751 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel, Benzín
Typ motoru
Benzín, Plug-in hybrid, Diesel
Převodovka
Manuel
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
75 - 102 HP
Výkon HP
231 - 462 HP
Zrychlení 0–100 km/h
11,9 - 16,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,1 - 7,7 s
Max. rychlost
100 - 167 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
200 - 240 Nm
Točivý moment
450 - 700 Nm
Počet válců
4
Počet válců
6
Výkon kW
55 - 75 kW
Výkon kW
170 - 340 kW
Objem motoru
1 332 - 1 461 cm3
Objem motoru
2 967 - 2 995 cm3

Obecné

Modelový rok
2021
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
D, E
Třída účinnosti CO2
G, D
Značka
Renault
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.