Porovnejte výkon (158 HP vs 136 HP), kufr a cenu (480 800 Kč vs 880 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Dacia Duster nebo Subaru Crosstrek?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Dacia Duster má podstatně výhodu v ceně – začíná od 480 800 Kč , zatímco Subaru Crosstrek je dostupný od 880 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 400 032 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Dacia Duster si vystačí s 4,7 L/100km a je tak zásadně úspornější než Subaru Crosstrek s 7,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 3 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Dacia Duster spíše výhodu – nabízí 158 HP místo 136 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 22 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Dacia Duster spíše navrch – sprint zvládne za 9,4 s, zatímco Subaru Crosstrek potřebuje 10,8 s. Je tedy přibližně o 1,4 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Dacia Duster táhne výrazněji silněji a nabízí 230 Nm místo 182 Nm. Rozdíl činí přibližně 48 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Dacia Duster o něco lehčí – 1 377 kg oproti 1 595 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 218 kg.
U objemu kufru má Dacia Duster znatelně více místa – 517 L oproti 315 L. Rozdíl činí přibližně 202 L.
Také u užitečného zatížení má Subaru Crosstrek spíše navrch – 505 kg oproti 453 kg. Rozdíl činí přibližně 52 kg.
Dacia Duster vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Duster je praktické a nenáročné SUV s prostorným interiérem a jasným zaměřením na užitek. Hodí se pro řidiče, kteří chtějí spolehlivé auto s rozumnými provozními náklady a jednoduchou údržbou.
Všechny informaceSubaru je značka, která si v Česku vybudovala reputaci díky robustním vozům s důrazem na stabilitu a bezpečí. Je oblíbená u řidičů, kteří ocení jistotu v náročném terénu i pohodlí při každodenním ježdění.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
480 800 - 736 500 Kč
|
Cena
880 800 - 1 032 200 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
4,7 - 7,6 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
7,7 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
107 - 140 g/km
|
co2
174 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
48 L
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
5
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 377 - 1 559 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 595 - 1 628 kg
|
|
Objem kufru
348 - 517 L
|
Objem kufru
315 L
|
|
Délka
-
|
Délka
4 495 mm
|
|
Šířka
1 813 mm
|
Šířka
1 800 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
1 600 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
1 297 - 1 314 L
|
|
Užitečné zatížení
402 - 453 kg
|
Užitečné zatížení
472 - 505 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín MHEV, Plný hybrid, LPG
|
Typ motoru
Benzín MHEV
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatizovaná manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
CVT převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
115 - 158 HP
|
Výkon HP
136 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
9,4 - 11,7 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
10,8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
198 km/h
|
|
Točivý moment
190 - 230 Nm
|
Točivý moment
182 Nm
|
|
Počet válců
3 - 4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
84 - 116 kW
|
Výkon kW
100 kW
|
|
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3
|
Objem motoru
1 995 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
Modelový rok
2024
|
|
Třída účinnosti CO2
D, C
|
Třída účinnosti CO2
F
|
|
Značka
Dacia
|
Značka
Subaru
|