Porovnejte výkon (158 HP vs 184 HP), kufr a cenu (455 500 Kč vs 696 300 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Dacia Jogger nebo Suzuki Vitara?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
Dacia Jogger má značně výhodu v ceně – začíná od 455 500 Kč , zatímco Suzuki Vitara je dostupný od 696 300 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 240 779 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Dacia Jogger si vystačí s 4,5 L/100km a je tak spíše úspornější než Suzuki Vitara s 5,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,8 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má Suzuki Vitara spíše výhodu – nabízí 184 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 26 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Suzuki Vitara znatelně navrch – sprint zvládne za 7,4 s, zatímco Dacia Jogger potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 1,5 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Suzuki Vitara táhne viditelně silněji a nabízí 307 Nm místo 200 Nm. Rozdíl činí přibližně 107 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Počet sedadel: Dacia Jogger nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.
U pohotovostní hmotnosti je Suzuki Vitara mírně lehčí – 1 255 kg oproti 1 268 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 13 kg.
U objemu kufru má Dacia Jogger výrazněji více místa – 607 L oproti 375 L. Rozdíl činí přibližně 232 L.
Také u užitečného zatížení má Dacia Jogger jasně navrch – 559 kg oproti 425 kg. Rozdíl činí přibližně 134 kg.
Dacia Jogger rozhoduje duel velmi těsně ve svůj prospěch v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Dacia Jogger je praktické rodinné kombi s prostorným a variabilním interiérem, které klade důraz na užitnou hodnotu a jednoduchost. Nabízí spolehlivé, nenáročné řešení pro ty, kteří hledají funkčnost a nízké provozní náklady bez zbytečného luxusu.
Všechny informaceSuzuki Vitara je praktické a spolehlivé kompaktní SUV, které nabízí příjemné jízdní vlastnosti a přehledný, uživatelsky přívětivý interiér. Hodí se pro každodenní dojíždění i víkendové výlety a potěší řidiče hledající odolnost a nízké provozní náklady.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
455 500 - 693 500 Kč
|
Cena
696 300 - 1 088 400 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
4,5 - 7,6 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
5,3 - 5,8 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
14,9 - 16,6 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
344 - 426 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
103 - 138 g/km
|
co2
0 - 137 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
MPV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5 - 7
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 268 - 1 463 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 255 - 1 935 kg
|
|
Objem kufru
160 - 607 L
|
Objem kufru
310 - 375 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 784 mm
|
Šířka
1 775 - 1 800 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
384 - 559 kg
|
Užitečné zatížení
395 - 425 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín, Plný hybrid, LPG
|
Typ motoru
Benzín MHEV, Elektro
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická, Manuel
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Automatická převodovka, Manuální převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
110 - 158 HP
|
Výkon HP
110 - 184 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,4 - 9,6 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
190 - 200 Nm
|
Točivý moment
193 - 307 Nm
|
|
Počet válců
3 - 4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
81 - 116 kW
|
Výkon kW
81 - 135 kW
|
|
Objem motoru
999 - 1 789 cm3
|
Objem motoru
1 373 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
|
Třída účinnosti CO2
D, E, C
|
Třída účinnosti CO2
D, E, A
|
|
Značka
Dacia
|
Značka
Suzuki
|