Porovnejte výkon (122 HP vs 122 HP), kufr a cenu (323 800 Kč vs 1 106 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Dacia Sandero nebo Nissan Townstar Compact Van?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
Dacia Sandero má výrazně výhodu v ceně – začíná od 323 800 Kč , zatímco Nissan Townstar Compact Van je dostupný od 1 106 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 782 822 Kč.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
Oba modely nabízejí totožný výkon – shodně 122 HP.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Nissan Townstar Compact Van táhne spíše silněji a nabízí 245 Nm místo 200 Nm. Rozdíl činí přibližně 45 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Dacia Sandero značně lehčí – 1 100 kg oproti 1 908 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 808 kg.
Také u užitečného zatížení má Nissan Townstar Compact Van viditelně navrch – 642 kg oproti 436 kg. Rozdíl činí přibližně 206 kg.
Dacia Sandero je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Dacia Sandero je praktické a cenově dostupné auto, které nabídne překvapivě prostorný interiér a rozumné provozní náklady bez zbytečných komplikací. Hodí se skvěle na každodenní ježdění i rodinné výlety, pokud preferujete spolehlivost a hodnotu před prémiovým komfortem.
Všechny informaceThe Nissan Townstar is a smart, no-nonsense compact van that makes city running and tight deliveries feel almost effortless thanks to tidy packaging and clever storage. It keeps things sensible on the wallet and the road, offering a comfortable driving position and useful tech without flashy frills — the kind of workhorse you'll actually enjoy parking at the kerb.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
323 800 - 480 800 Kč
|
Cena
1 106 600 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
5,3 - 7,2 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
20,9 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
263 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
111 - 131 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Hatchback
|
Karoserie
Dodávka
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 100 - 1 297 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 908 kg
|
|
Objem kufru
372 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 853 mm
|
Šířka
1 860 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
385 - 436 kg
|
Užitečné zatížení
642 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín, LPG
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
67 - 122 HP
|
Výkon HP
122 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
9,7 - 16,7 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
95 - 200 Nm
|
Točivý moment
245 Nm
|
|
Počet válců
3
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
49 - 90 kW
|
Výkon kW
90 kW
|
|
Objem motoru
999 - 1 199 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
D, C
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Dacia
|
Značka
Nissan
|