VS

Ferrari SF90 Roadster vs McLaren GT Series ve srovnání

Porovnejte výkon (1 000 HP vs 635 HP), kufr a cenu (12 102 200 Kč vs 5 190 300 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ferrari SF90 Roadster nebo McLaren GT Series?

Ferrari SF90 Roadster vs McLaren GT Series: nejdůležitější rozdíly

Ferrari SF90 Roadster

  • znatelně vyšší výkon
  • podstatně úspornější
  • znatelně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

McLaren GT Series

  • značně levnější
  • minimálně lehčí
  • zásadně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

SF90 Roadster

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

McLaren GT Seriesznačně výhodu v ceně – začíná od 5 190 300 Kč , zatímco Ferrari SF90 Roadster je dostupný od 12 102 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 6 911 947 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Ferrari SF90 Roadster si vystačí s 6,5 L/100km a je tak podstatně úspornější než McLaren GT Series s 11,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 5,4 L/100km na 100 km.

GT Series

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruFerrari SF90 Roadster znatelně výhodu – nabízí 1 000 HP místo 635 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 365 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ferrari SF90 Roadster znatelně navrch – sprint zvládne za 2,5 s, zatímco McLaren GT Series potřebuje 3,2 s. Je tedy přibližně o 0,7 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ferrari SF90 Roadster táhne zásadně silněji a nabízí 1 066 Nm místo 630 Nm. Rozdíl činí přibližně 436 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 2 osob.

U pohotovostní hmotnosti je McLaren GT Series minimálně lehčí – 1 520 kg oproti 1 670 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 150 kg.

U objemu kufruMcLaren GT Series zásadně více místa – 420 L oproti 74 L. Rozdíl činí přibližně 346 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

Ferrari SF90 Roadster je v celkovém hodnocení jasně vpředu v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

12 102 236 Kč
SF90 Roadster

Ferrari SF90 Roadster

  • Typ motoru : Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 1 000 HP
  • Spotřeba l/100 km : 6,5 L/100km
  • Elektrický dojezd : 25 km
Ferrari SF90 Roadster
McLaren GT Series

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Ferrari SF90 Roadster

The SF90 Spider is Ferrari's drop-top flagship, blending blistering hybrid performance with an intoxicating exhaust note and race-bred agility wrapped in theatrical Italian styling. It's shockingly usable for a hypercar, equally at home carving country roads or turning heads at the valet, and it will leave you grinning like you just skipped a very responsible meeting.

Všechny informace

McLaren GT Series

The McLaren GT takes the supercar blueprint and stretches it into a grand tourer, marrying thrilling pace with genuine long-distance comfort and a cabin that’s actually liveable. If you crave weekend escape capability without surrendering driver engagement, this is the car to consider — though it does attract a fair share of admiring glances.

Všechny informace
Ferrari SF90 Roadster
McLaren GT Series

Náklady a spotřeba

Cena
12 102 200 Kč
Cena
5 190 300 Kč
Spotřeba l/100 km
6,5 L/100km
Spotřeba l/100 km
11,9 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
25 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
169 g/km
co2
270 g/km
Objem nádrže
68 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Roadster
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
2
Počet sedadel
2
Dveře
2
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 670 kg
Pohotovostní hmotnost
1 520 kg
Objem kufru
74 L
Objem kufru
420 L
Délka
4 704 mm
Délka
-
Šířka
1 973 mm
Šířka
2 045 mm
Výška
1 186 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
-
Užitečné zatížení
-

Motor a výkon

Typ motoru
Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
1 000 HP
Výkon HP
635 HP
Zrychlení 0–100 km/h
2,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,2 s
Max. rychlost
340 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
1 066 Nm
Točivý moment
630 Nm
Počet válců
8
Počet válců
8
Výkon kW
735 kW
Výkon kW
467 kW
Objem motoru
3 990 cm3
Objem motoru
3 994 cm3

Obecné

Modelový rok
2021
Modelový rok
2023
Třída účinnosti CO2
F
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Ferrari
Značka
McLaren
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.