VS

Ford Explorer EV vs Kia EV9 ve srovnání

Porovnejte výkon (340 HP vs 508 HP), kufr a cenu (1 010 200 Kč vs 1 599 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Explorer EV nebo Kia EV9?

Ford Explorer EV vs Kia EV9: nejdůležitější rozdíly

Ford Explorer EV

4,9 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • viditelně úspornější
  • mírně delší dojezd
  • lehce lehčí
  • znatelně větší kufr
Všechny informace

Kia EV9

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • znatelně vyšší výkon
  • o něco rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Explorer EV

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Ford Explorer EVvýrazně výhodu v ceně – začíná od 1 010 200 Kč , zatímco Kia EV9 je dostupný od 1 599 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 589 668 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Ford Explorer EV: s hodnotou 14,6 kWh/100km je viditelně efektivnější než Kia EV9 s 19,5 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 4,9 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Ford Explorer EV mírně více: ujede až 602 km, tedy přibližně o 39 km více než Kia EV9.

EV9

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruKia EV9 znatelně výhodu – nabízí 508 HP místo 340 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 168 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Kia EV9 o něco navrch – sprint zvládne za 4,6 s, zatímco Ford Explorer EV potřebuje 5,3 s. Je tedy přibližně o 0,7 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Kia EV9 táhne mírně silněji a nabízí 740 Nm místo 679 Nm. Rozdíl činí přibližně 61 Nm.

Explorer EV

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Kia EV9 nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Ford Explorer EV lehce lehčí – 1 996 kg oproti 2 392 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 396 kg.

U objemu kufruFord Explorer EV znatelně více místa – 472 L oproti 333 L. Rozdíl činí přibližně 139 L.

Také u užitečného zatíženíKia EV9 minimálně navrch – 615 kg oproti 585 kg. Rozdíl činí přibližně 30 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Ford Explorer EV mírně se prosazuje v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 010 200 Kč
Explorer EV

Ford Explorer EV

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 190 - 340 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 14,6 - 17,3 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 417 - 602 km
Ford Explorer EV
Kia EV9

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Ford Explorer EV

Elektrický Ford Explorer působí jako prostorné a pohodlné SUV, které kombinuje výrazný design s praktičností pro rodiny a delší cesty. Jeho elektrický pohon přináší klidnější a plynulejší jízdní projev a moderní technologie usnadňují každodenní používání.

Všechny informace

Kia EV9

Kia je značka známá pro kombinaci spolehlivosti a praktického designu, která osloví široké spektrum řidičů. Model Ceed, často jen „Ceed“, nabízí vyvážené jízdní vlastnosti a rozumné provozní náklady, takže jde o rozumnou volbu pro každodenní použití.

Všechny informace
Ford Explorer EV
Kia EV9

Náklady a spotřeba

Cena
1 010 200 - 1 465 900 Kč
Cena
1 599 900 - 2 303 500 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
14,6 - 17,3 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
19,5 - 22,8 kWh/100km
Elektrický dojezd
417 - 602 km
Elektrický dojezd
443 - 563 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
6 - 7
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 996 - 2 209 kg
Pohotovostní hmotnost
2 392 - 2 664 kg
Objem kufru
472 L
Objem kufru
333 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 872 mm
Šířka
1 980 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
531 - 585 kg
Užitečné zatížení
542 - 615 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
190 - 340 HP
Výkon HP
204 - 508 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,3 - 8 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,6 - 9,4 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
350 - 679 Nm
Točivý moment
350 - 740 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
140 - 250 kW
Výkon kW
150 - 374 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Ford
Značka
Kia
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.