VS

Ford Focus Turnier vs Toyota Yaris ve srovnání

Porovnejte výkon (280 HP vs 280 HP), kufr a cenu (843 100 Kč vs 645 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Focus Turnier nebo Toyota Yaris?

Ford Focus Turnier vs Toyota Yaris: nejdůležitější rozdíly

Ford Focus Turnier

  • zásadně větší kufr
Všechny informace

Toyota Yaris

3,9 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazněji levnější
  • jasně úspornější
  • mírně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • znatelně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Focus Turnier

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Toyota Yarisvýrazněji výhodu v ceně – začíná od 645 600 Kč , zatímco Ford Focus Turnier je dostupný od 843 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 197 484 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Toyota Yaris si vystačí s 3,8 L/100km a je tak jasně úspornější než Ford Focus Turnier s 5 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,2 L/100km na 100 km.

Yaris

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

Oba modely nabízejí totožný výkon – shodně 280 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Toyota Yaris mírně navrch – sprint zvládne za 5,5 s, zatímco Ford Focus Turnier potřebuje 5,8 s. Je tedy přibližně o 0,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ford Focus Turnier táhne trochu silněji a nabízí 420 Nm místo 390 Nm. Rozdíl činí přibližně 30 Nm.

Focus Turnier

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Toyota Yaris znatelně lehčí – 1 090 kg oproti 1 413 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 323 kg.

U objemu kufruFord Focus Turnier zásadně více místa – 635 L oproti 286 L. Rozdíl činí přibližně 349 L.

Také u užitečného zatíženíFord Focus Turnier minimálně navrch – 557 kg oproti 525 kg. Rozdíl činí přibližně 32 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Toyota Yaris vítězí těsně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 645 600 Kč
Yaris

Toyota Yaris

  • Typ motoru : Plný hybrid, Benzín
  • Převodovka : Automatická, Manuel
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 116 - 280 HP
  • Spotřeba l/100 km : 3,8 - 8,7 L/100km
Ford Focus Turnier
Toyota Yaris

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Ford Focus Turnier

The Ford Focus Estate packs practical, family-friendly space into a compact, poised package that feels sharper and more grown-up than its price suggests. It steers with tidy composure, offers sensible interior flexibility, and is perfect for buyers who want everyday usability without turning into a moving van.

Všechny informace

Toyota Yaris

Yaris je kompaktní a praktické městské auto, které vyniká spolehlivostí a nízkými provozními náklady. Hodí se pro každodenní ježdění i delší cesty díky pohodlnému interiéru a přehlednému ovládání.

Všechny informace
Ford Focus Turnier
Toyota Yaris

Náklady a spotřeba

Cena
843 100 - 1 179 800 Kč
Cena
645 600 - 1 204 900 Kč
Spotřeba l/100 km
5 - 8 L/100km
Spotřeba l/100 km
3,8 - 8,7 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
120 - 183 g/km
co2
87 - 197 g/km
Objem nádrže
52 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kombi
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
4 - 5
Dveře
5
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 413 - 1 563 kg
Pohotovostní hmotnost
1 090 - 1 356 kg
Objem kufru
608 - 635 L
Objem kufru
141 - 286 L
Délka
4 672 - 4 693 mm
Délka
-
Šířka
1 825 - 1 844 mm
Šířka
1 745 - 1 805 mm
Výška
1 459 - 1 504 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
1 653 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
523 - 557 kg
Užitečné zatížení
289 - 525 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel, Benzín
Typ motoru
Plný hybrid, Benzín
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická, Manuel
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
CVT převodovka, Manuální převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
115 - 280 HP
Výkon HP
116 - 280 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,8 - 12,1 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 9,7 s
Max. rychlost
184 - 250 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
170 - 420 Nm
Točivý moment
390 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
3
Výkon kW
85 - 206 kW
Výkon kW
85 - 206 kW
Objem motoru
999 - 2 261 cm3
Objem motoru
1 490 - 1 618 cm3

Obecné

Modelový rok
2 023 - 2 024
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
D, G
Třída účinnosti CO2
B, G
Značka
Ford
Značka
Toyota
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.