Porovnejte výkon (168 HP vs 204 HP), kufr a cenu (706 400 Kč vs 1 375 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Puma nebo Toyota Hilux?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Ford Puma má podstatně výhodu v ceně – začíná od 706 400 Kč , zatímco Toyota Hilux je dostupný od 1 375 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 669 295 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Ford Puma si vystačí s 5,4 L/100km a je tak zásadně úspornější než Toyota Hilux s 10 L/100km. Rozdíl je přibližně 4,6 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Toyota Hilux lehce výhodu – nabízí 204 HP místo 168 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 36 HP.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Toyota Hilux táhne podstatně silněji a nabízí 500 Nm místo 290 Nm. Rozdíl činí přibližně 210 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Ford Puma podstatně lehčí – 1 316 kg oproti 2 295 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 979 kg.
Také u užitečného zatížení má Toyota Hilux zásadně navrch – 915 kg oproti 469 kg. Rozdíl činí přibližně 446 kg.
Ford Puma překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Ford Puma je kompaktní crossover, který kombinuje praktičnost městského auta s hravým jízdním projevem. Nabízí prostorný interiér a chytrá úložná řešení, takže je vhodný pro každodenní dojíždění i víkendové výlety.
Všechny informaceToyota je známá pro spolehlivost a praktické pojetí, které osloví řidiče hledající bezproblémový provoz a pohodlí. V nabídce má modely pro různé potřeby s důrazem na bezpečnost, úspornost a dlouhodobou životnost.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
706 400 - 1 073 500 Kč
|
Cena
1 375 700 - 1 607 700 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
5,4 - 5,9 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
10 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
13 - 13,7 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
404 - 417 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 - 135 g/km
|
co2
264 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
Pickup
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 316 - 1 563 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 295 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 805 mm
|
Šířka
1 855 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
367 - 469 kg
|
Užitečné zatížení
915 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín MHEV, Elektro
|
Typ motoru
Diesel MHEV
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
125 - 168 HP
|
Výkon HP
204 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,4 - 9,8 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
170 - 290 Nm
|
Točivý moment
500 Nm
|
|
Počet válců
3
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
92 - 124 kW
|
Výkon kW
150 kW
|
|
Objem motoru
999 cm3
|
Objem motoru
2 755 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
Modelový rok
2024
|
|
Třída účinnosti CO2
D, A
|
Třída účinnosti CO2
G
|
|
Značka
Ford
|
Značka
Toyota
|