Porovnejte výkon (218 HP vs 279 HP), kufr a cenu (1 500 400 Kč vs 1 681 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Transit Custom Bus nebo Toyota Proace Max?
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Ford Transit Custom Bus má o něco výhodu v ceně – začíná od 1 500 400 Kč , zatímco Toyota Proace Max je dostupný od 1 681 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 181 381 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu Ford Transit Custom Bus: s hodnotou 22,3 kWh/100km je o něco efektivnější než Toyota Proace Max s 26,2 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 3,9 kWh/100km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Toyota Proace Max viditelně výhodu – nabízí 279 HP místo 218 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 61 HP.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ford Transit Custom Bus táhne znatelně silněji a nabízí 630 Nm místo 410 Nm. Rozdíl činí přibližně 220 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Počet sedadel: Ford Transit Custom Bus nabízí více míst k sezení – 9 vs 3.
Ford Transit Custom Bus je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Ford Transit Custom Bus is a workhorse with a surprisingly comfy streak, offering a roomy, practical cabin that keeps passengers happy on long runs. It steers with more finesse than you’d expect from a people-mover and, whether you’re running a shuttle or converting it for weekend adventures, it’s a dependable, no-nonsense choice that makes life easier for drivers and operators alike.
Všechny informaceThe Toyota Proace Max is a practical, no-nonsense people-mover that swallows luggage and daily chaos with the steady reliability you expect from the badge. Its sensible cabin and unshowy comfort make it a great pick for families and businesses who want versatility without the drama.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 500 400 - 1 860 500 Kč
|
Cena
1 681 800 - 1 801 100 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
22,3 - 26,4 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
26,2 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
424 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Bus
|
Karoserie
Dodávka
|
|
Počet sedadel
9
|
Počet sedadel
3
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
-
|
Pohotovostní hmotnost
2 790 kg
|
|
Objem kufru
0 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
2 032 mm
|
Šířka
2 050 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
-
|
Užitečné zatížení
710 - 1 460 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
136 - 218 HP
|
Výkon HP
279 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
415 - 630 Nm
|
Točivý moment
410 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
100 - 160 kW
|
Výkon kW
205 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Ford
|
Značka
Toyota
|