VS

Honda CR-V vs Ferrari Roma Convertible ve srovnání

Porovnejte výkon (184 HP vs 620 HP), kufr a cenu (1 263 400 Kč vs 6 135 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Honda CR-V nebo Ferrari Roma Convertible?

Honda CR-V vs Ferrari Roma Convertible: nejdůležitější rozdíly

Honda CR-V

4,8 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • výrazně úspornější
  • zásadně větší kufr
Všechny informace

Ferrari Roma Convertible

  • zásadně vyšší výkon
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • o něco lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

CR-V

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Honda CR-Vvýrazně výhodu v ceně – začíná od 1 263 400 Kč , zatímco Ferrari Roma Convertible je dostupný od 6 135 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 4 871 682 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Honda CR-V si vystačí s 2,6 L/100km a je tak výrazně úspornější než Ferrari Roma Convertible s 10,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 7,7 L/100km na 100 km.

CR-V

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruFerrari Roma Convertible zásadně výhodu – nabízí 620 HP místo 184 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 436 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ferrari Roma Convertible výrazně navrch – sprint zvládne za 3,4 s, zatímco Honda CR-V potřebuje 9 s. Je tedy přibližně o 5,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ferrari Roma Convertible táhne podstatně silněji a nabízí 760 Nm místo 335 Nm. Rozdíl činí přibližně 425 Nm.

CR-V

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Honda CR-V nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je Ferrari Roma Convertible o něco lehčí – 1 654 kg oproti 1 821 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 167 kg.

U objemu kufruHonda CR-V zásadně více místa – 617 L oproti 272 L. Rozdíl činí přibližně 345 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

Honda CR-V je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 263 400 Kč
CR-V

Honda CR-V

  • Typ motoru : Plný hybrid, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 184 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,6 - 6,7 L/100km
  • Elektrický dojezd : 78 km
Honda CR-V
Ferrari Roma Convertible

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Honda CR-V

Honda CR‑V je prostorné a spolehlivé SUV, které klade důraz na pohodlí cestujících a nenáročný provoz. Díky praktickému interiéru a snadnému ovládání se hodí jak pro každodenní dojíždění, tak pro delší výlety.

Všechny informace

Ferrari Roma Convertible

The Ferrari Roma Spider dresses the marque’s drama in a restrained, almost polite suit, folding its roof away to reveal a cabin that feels as civilized as it does intoxicating. Behind the wheel it serves grand touring manners with a playful shove and soundtrack, perfect for drivers who want thrilling Ferrari emotion without the daily fuss.

Všechny informace
Honda CR-V
Ferrari Roma Convertible

Náklady a spotřeba

Cena
1 263 400 - 1 539 400 Kč
Cena
6 135 100 Kč
Spotřeba l/100 km
2,6 - 6,7 L/100km
Spotřeba l/100 km
10,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
78 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
59 - 152 g/km
co2
234 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
80 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Kabriolet
Počet sedadel
5
Počet sedadel
4
Dveře
-
Dveře
2
Pohotovostní hmotnost
1 821 - 1 988 kg
Pohotovostní hmotnost
1 654 kg
Objem kufru
579 - 617 L
Objem kufru
272 L
Délka
-
Délka
4 656 mm
Šířka
1 866 mm
Šířka
1 974 mm
Výška
-
Výška
1 306 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
439 - 475 kg
Užitečné zatížení
-

Motor a výkon

Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
CVT převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
184 HP
Výkon HP
620 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9 - 9,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,4 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
320 km/h
Točivý moment
335 Nm
Točivý moment
760 Nm
Počet válců
4
Počet válců
8
Výkon kW
135 kW
Výkon kW
456 kW
Objem motoru
1 993 cm3
Objem motoru
3 855 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2023
Třída účinnosti CO2
D, E, B
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Honda
Značka
Ferrari
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.