VS

Hyundai Santa Fe vs Mazda CX-80 ve srovnání

Porovnejte výkon (288 HP vs 327 HP), kufr a cenu (1 528 000 Kč vs 1 457 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Hyundai Santa Fe nebo Mazda CX-80?

Hyundai Santa Fe vs Mazda CX-80: nejdůležitější rozdíly

Hyundai Santa Fe

4,7 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • minimálně úspornější
  • spíše lehčí
  • zásadně větší kufr
Všechny informace

Mazda CX-80

3,1 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • mírně levnější
  • lehce vyšší výkon
  • trochu delší dojezd
  • spíše rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Santa Fe

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Mazda CX-80mírně výhodu v ceně – začíná od 1 457 100 Kč , zatímco Hyundai Santa Fe je dostupný od 1 528 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 70 892 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Hyundai Santa Fe si vystačí s 3,8 L/100km a je tak minimálně úspornější než Mazda CX-80 s 4 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,2 L/100km na 100 km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Mazda CX-80 trochu více: ujede až 60 km, tedy přibližně o 6 km více než Hyundai Santa Fe.

CX-80

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruMazda CX-80 lehce výhodu – nabízí 327 HP místo 288 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 39 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mazda CX-80 spíše navrch – sprint zvládne za 6,8 s, zatímco Hyundai Santa Fe potřebuje 8 s. Je tedy přibližně o 1,2 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mazda CX-80 táhne jasně silněji a nabízí 550 Nm místo 380 Nm. Rozdíl činí přibližně 170 Nm.

Santa Fe

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 7 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Hyundai Santa Fe spíše lehčí – 1 920 kg oproti 2 131 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 211 kg.

U objemu kufruHyundai Santa Fe zásadně více místa – 704 L oproti 258 L. Rozdíl činí přibližně 446 L.

Také u užitečného zatíženíHyundai Santa Fe trochu navrch – 665 kg oproti 650 kg. Rozdíl činí přibližně 15 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mazda CX-80 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 457 100 Kč
CX-80

Mazda CX-80

  • Typ motoru : Plug-in hybrid, Diesel MHEV
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 254 - 327 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4 - 5,6 L/100km
  • Elektrický dojezd : 60 km
Hyundai Santa Fe
Mazda CX-80

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Hyundai Santa Fe

Hyundai je značka, která v Česku platí za spolehlivou a praktickou volbu, s důrazem na moderní design a komfort v každodenním provozu. Hodí se pro řidiče hledající vyvážený kompromis mezi výbavou, jízdním prožitkem a rozumnými provozními náklady.

Všechny informace

Mazda CX-80

Mazda nabízí atraktivní kombinaci sportovního jízdního prožitku a promyšleného designu, který zaujme na první pohled. Jízdní vlastnosti jsou živé a precizní, přitom značka dbá na kvalitu a radost z řízení.

Všechny informace
Hyundai Santa Fe
Mazda CX-80

Náklady a spotřeba

Cena
1 528 000 - 1 730 500 Kč
Cena
1 457 100 - 1 812 800 Kč
Spotřeba l/100 km
3,8 - 7,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
4 - 5,6 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
54 km
Elektrický dojezd
60 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
90 - 162 g/km
co2
91 - 146 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5 - 7
Počet sedadel
7
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 920 - 2 165 kg
Pohotovostní hmotnost
2 131 - 2 240 kg
Objem kufru
621 - 704 L
Objem kufru
258 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 900 mm
Šířka
1 890 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
560 - 665 kg
Užitečné zatížení
649 - 650 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
Typ motoru
Plug-in hybrid, Diesel MHEV
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
239 - 288 HP
Výkon HP
254 - 327 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 9,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
6,8 - 8,4 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
380 Nm
Točivý moment
500 - 550 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4 - 6
Výkon kW
176 - 212 kW
Výkon kW
187 - 241 kW
Objem motoru
1 598 cm3
Objem motoru
2 488 - 3 283 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
E, F, B
Třída účinnosti CO2
B, E
Značka
Hyundai
Značka
Mazda
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.