VS

Hyundai Tucson vs Kia EV4 Sedan ve srovnání

Porovnejte výkon (288 HP vs 204 HP), kufr a cenu (617 300 Kč vs 1 050 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Hyundai Tucson nebo Kia EV4 Sedan?

Hyundai Tucson vs Kia EV4 Sedan: nejdůležitější rozdíly

Hyundai Tucson

3,9 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • znatelně vyšší výkon
  • spíše lehčí
  • znatelně větší kufr
Všechny informace

Kia EV4 Sedan

  • značně delší dojezd
  • mírně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Tucson

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Hyundai Tucsonznačně výhodu v ceně – začíná od 617 300 Kč , zatímco Kia EV4 Sedan je dostupný od 1 050 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 433 200 Kč.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Kia EV4 Sedan značně více: ujede až 633 km, tedy přibližně o 563 km více než Hyundai Tucson.

EV4 Sedan

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruHyundai Tucson znatelně výhodu – nabízí 288 HP místo 204 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 84 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Kia EV4 Sedan mírně navrch – sprint zvládne za 7,4 s, zatímco Hyundai Tucson potřebuje 7,5 s. Je tedy přibližně o 0,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Hyundai Tucson táhne viditelně silněji a nabízí 379 Nm místo 283 Nm. Rozdíl činí přibližně 96 Nm.

Tucson

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Hyundai Tucson spíše lehčí – 1 542 kg oproti 1 815 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 273 kg.

U objemu kufruHyundai Tucson znatelně více místa – 620 L oproti 490 L. Rozdíl činí přibližně 130 L.

Také u užitečného zatíženíHyundai Tucson o něco navrch – 545 kg oproti 455 kg. Rozdíl činí přibližně 90 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Hyundai Tucson je jen lehce ve výhodě v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 617 300 Kč
Tucson

Hyundai Tucson

  • Typ motoru : Benzín, Plný hybrid, Plug-in hybrid, Diesel MHEV
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 136 - 288 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,7 - 7,6 L/100km
  • Elektrický dojezd : 63 - 70 km
Hyundai Tucson
Kia EV4 Sedan

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Hyundai Tucson

Hyundai Tucson nabízí vyvážený mix prostorného interiéru, promyšleného komfortu a decentního designu, který se hodí do všedního života i na delší cesty. Je to důvěryhodná volba pro ty, kdo chtějí praktické, spolehlivé auto s přehlednou výbavou a kultivovanou jízdou.

Všechny informace

Kia EV4 Sedan

Kia's EV4 Sedan makes a striking impression with its sleek and modern design, embodying the brand's progressive approach to electric mobility. The vehicle's interior is a harmonious blend of comfort and cutting-edge technology, providing both driver and passengers with a premium experience. With its focus on sustainability and innovation, the EV4 Sedan is set to redefine expectations for eco-friendly sedans on the road.

Všechny informace
Hyundai Tucson
Kia EV4 Sedan

Náklady a spotřeba

Cena
617 300 - 1 414 800 Kč
Cena
1 050 500 - 1 292 300 Kč
Spotřeba l/100 km
2,7 - 7,6 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
14,3 - 14,9 kWh/100km
Elektrický dojezd
63 - 70 km
Elektrický dojezd
456 - 633 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
62 - 172 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Sedan
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 542 - 1 893 kg
Pohotovostní hmotnost
1 815 - 1 914 kg
Objem kufru
546 - 620 L
Objem kufru
490 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 865 mm
Šířka
1 860 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
518 - 545 kg
Užitečné zatížení
441 - 455 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Plný hybrid, Plug-in hybrid, Diesel MHEV
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
136 - 288 HP
Výkon HP
204 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,5 - 11,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,4 - 7,8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
250 - 379 Nm
Točivý moment
283 Nm
Počet válců
4
Počet válců
-
Výkon kW
100 - 212 kW
Výkon kW
150 kW
Objem motoru
1 598 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
F, D, E, B
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Hyundai
Značka
Kia
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.