Porovnejte výkon (288 HP vs 215 HP), kufr a cenu (617 300 Kč vs 1 204 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Hyundai Tucson nebo Maxus T60 MAX?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
Hyundai Tucson má značně výhodu v ceně – začíná od 617 300 Kč , zatímco Maxus T60 MAX je dostupný od 1 204 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 587 592 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Hyundai Tucson si vystačí s 2,7 L/100km a je tak výrazně úspornější než Maxus T60 MAX s 9,1 L/100km. Rozdíl je přibližně 6,4 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Hyundai Tucson jasně výhodu – nabízí 288 HP místo 215 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 73 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Hyundai Tucson podstatně navrch – sprint zvládne za 7,5 s, zatímco Maxus T60 MAX potřebuje 11,9 s. Je tedy přibližně o 4,4 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Maxus T60 MAX táhne znatelně silněji a nabízí 500 Nm místo 379 Nm. Rozdíl činí přibližně 121 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Hyundai Tucson značně lehčí – 1 542 kg oproti 2 275 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 733 kg.
Také u užitečného zatížení má Maxus T60 MAX výrazně navrch – 1 225 kg oproti 545 kg. Rozdíl činí přibližně 680 kg.
Hyundai Tucson vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Hyundai Tucson nabízí vyvážený mix prostorného interiéru, promyšleného komfortu a decentního designu, který se hodí do všedního života i na delší cesty. Je to důvěryhodná volba pro ty, kdo chtějí praktické, spolehlivé auto s přehlednou výbavou a kultivovanou jízdou.
Všechny informaceThe T60 MAX stands out with its rugged design and impressive capabilities, making it a solid choice for both work and adventure. Inside, drivers can expect a spacious cabin equipped with modern technology that enhances every journey. With its blend of comfort and durability, the T60 MAX is engineered to tackle any challenge, on or off the road.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
617 300 - 1 414 800 Kč
|
Cena
1 204 900 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
2,7 - 7,6 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
9,1 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
63 - 70 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
62 - 172 g/km
|
co2
239 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
Pickup
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 542 - 1 893 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 275 kg
|
|
Objem kufru
546 - 620 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 865 mm
|
Šířka
1 960 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
518 - 545 kg
|
Užitečné zatížení
1 225 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín, Plný hybrid, Plug-in hybrid, Diesel MHEV
|
Typ motoru
Diesel
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
136 - 288 HP
|
Výkon HP
215 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,5 - 11,6 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
11,9 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
250 - 379 Nm
|
Točivý moment
500 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
100 - 212 kW
|
Výkon kW
158 kW
|
|
Objem motoru
1 598 cm3
|
Objem motoru
1 996 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
F, D, E, B
|
Třída účinnosti CO2
G
|
|
Značka
Hyundai
|
Značka
Maxus
|