Porovnejte výkon (163 HP vs 202 HP), kufr a cenu (1 012 500 Kč vs 847 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Isuzu D-Max nebo SsangYong Musso?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
SsangYong Musso má o něco výhodu v ceně – začíná od 847 900 Kč , zatímco Isuzu D-Max je dostupný od 1 012 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 164 570 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: SsangYong Musso si vystačí s 8,4 L/100km a je tak minimálně úspornější než Isuzu D-Max s 8,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,3 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má SsangYong Musso spíše výhodu – nabízí 202 HP místo 163 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 39 HP.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: SsangYong Musso táhne mírně silněji a nabízí 400 Nm místo 360 Nm. Rozdíl činí přibližně 40 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Isuzu D-Max minimálně lehčí – 1 905 kg oproti 2 045 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 140 kg.
Také u užitečného zatížení má Isuzu D-Max mírně navrch – 1 095 kg oproti 1 010 kg. Rozdíl činí přibližně 85 kg.
SsangYong Musso nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Isuzu D-Max je pracovně zaměřený pick‑up, který je v Česku oceňován pro svou odolnost a jednoduchou praktičnost v terénu i na stavbě. D-Max vsází spíše na robustnost a užitnou hodnotu než na zbytečné komfortní vychytávky, takže osloví ty, kdo potřebují spolehlivého parťáka do terénu.
Všechny informaceThe Musso is a no-nonsense pickup that blends rugged capability with surprisingly comfy cabin manners, perfect for buyers who want practicality over prestige. It may not turn heads at the coffee stop, but its sensible layout, useful load space and low running costs make it a very pragmatic choice for workdays and weekends.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 012 500 - 1 480 900 Kč
|
Cena
847 900 - 1 260 600 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
8,7 - 9 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
8,4 - 9,3 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
228 - 235 g/km
|
co2
221 - 245 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
75 L
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Pickup
|
Karoserie
Pickup
|
|
Počet sedadel
2 - 5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
4
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 905 - 2 110 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 045 - 2 260 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
5 095 - 5 405 mm
|
|
Šířka
1 810 - 1 870 mm
|
Šířka
1 950 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
1 840 - 1 855 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
990 - 1 095 kg
|
Užitečné zatížení
785 - 1 010 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Diesel
|
Typ motoru
Diesel
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
|
|
Výkon HP
163 HP
|
Výkon HP
202 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
12,6 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
183 - 187 km/h
|
|
Točivý moment
360 Nm
|
Točivý moment
400 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
120 kW
|
Výkon kW
149 kW
|
|
Objem motoru
1 898 cm3
|
Objem motoru
2 157 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 024 - 2 025
|
Modelový rok
2 022 - 2 024
|
|
Třída účinnosti CO2
G
|
Třída účinnosti CO2
G
|
|
Značka
Isuzu
|
Značka
SsangYong
|